Co zrobić z tą ścianą?

„Co mam zrobić z tą ścianą?” to chyba najczęstsze pytanie pojawiające się w trakcie urządzania wnętrza.

Po rozplanowaniu wszystkich mebli i sprzętów naszym oczom ukazuje się niewykorzystana przestrzeń, czyli mniejszy lub większy kawałek ściany. By rozwiązać ten „problem” musimy najpierw odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Po pierwsze musimy zastanowić się czy wykorzystaliśmy już całą przestrzeń konieczną do spełnienia naszych potrzeb w danym pomieszczeniu. Może okazać się, że aneks kuchenny jest ciut za mały i wolny kawałek ściany przyda się na zagospodarowanie dodatkowych półek. Może potrzebujemy w salonie biblioteczkę, gdyż nasze książki nie znajdują już dla siebie miejsca. Kiedy jednak mamy już wystarczającą ilość miejsca do przechowywania, mebli, półek czy wieszaków pustą ścianę pozostaje wykorzystać w sposób czysto dekoracyjny.

Ważne aby ta dekoracyjność była w pełni związana i spójna ze stylistyką całego pomieszczenia. A zatem co możemy zrobić- pomalować ścianę na kontrastujący kolor i zawiesić na niej zdjęcia tak aby była głównym punktem przykuwającym uwagę w pomieszczeniu. Przykleić ciekawą fototapetę czy tapetę, która nada stylu lub głębi w pomieszczeniu. Pobawić się w kreatywne rozwiązania i nałożyć tynk dekoracyjny metodą pędzla, szpachli czy każdym innym narzędziem, które przyjdzie nam do głowy. Powiesić ciekawą dekorację.


Jeśli jednak nasza przestrzeń ścienna jest bardziej wymagająca i chcemy żeby była odpowiednio odporna również na warunki mechaniczne czy np. odporna na wilgoć, wówczas powinniśmy pomyśleć o bardziej trwałych aczkolwiek równie ciekawych i efektownych rozwiązaniach ściennych.

Ciekawym rozwiązaniem będzie system ścienny Kerradeco. Alternatywa dla płyt MDF, płytek ceramicznych, farb, tapet, czy ścianek działowych z płyty gipsowo – kartonowej. Od tradycyjnych paneli ściennych Kerradeco różni się przede wszystkim strukturą naturalnego materiału oraz wysokiej jakości zadrukiem cyfrowym. Dzięki temu zapewnia nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz. Ze względu na trwałość i całkowitą wodoodporność można go stosować w wymagających pomieszczeniach, takich jak: kuchnia czy łazienka, ale też salon, przedpokój, czy pokój dziecięcy.


Panele dekoracyjne w wielu ciekawych wzorach i kolorach z pewnością „stworzą” naszą ścianę nie tylko w sposób dekoracyjny ale również funkcjonalny.

Stylistycznie można umieścić je w praktycznie każdym wnętrzu - nowoczesnym czy klasycznym, świetnie spełnią swoje zadanie w pokojach dziecięcych, ale też w kawiarni czy w hotelowym lobby.


Takie rozwiązanie to bardzo prosty sposób wykonania dający zarówno wytrzymały, funkcjonalny jak i dekoracyjny efekt więc warto go rozważyć kiedy tylko ponownie staniemy przed dylematem – co zrobić z tą ścianą.

Architekt wnętrz,
Anna Maria Chwastek

Dodano: 29.09.2015

Aktualności

Infolinia sklepu internetowego (67) 253 94 94 (8:00 - 16:00)