"Kto mieszka za meblami" - premiera książeczki

„Kto mieszka za meblami” – napisana przez dziecko dla dzieci, zilustrowana rysunkami kilkuletniej Poli Stępniewicz i wydrukowana dzięki wsparciu uzyskanym na portalu crowdfundingowym książka, 25 maja miała swoją premierę. VOX jest jednym z partnerów tego wydawnictwa. 

Zaczęło się od tego, że Pola bała się potworów mieszkających za meblami jej domu, a skończyło na książce, którą polecają psychologowie i w którą uwierzyło wielu ludzi, na tyle, by włączyć się w akcję zbiórki pieniędzy na jej druk. – Ludzie spontanicznie dzielili się z nami swoimi historiami z dzieciństwa, a psychologowie potwierdzają, że w książce zawarta jest skuteczna metoda radzenia sobie z lękami. Dostajemy też pierwsze recenzje z gratulacjami, że ta książka jest naprawdę udanym projektem z terapeutyczną mocą - mówi Ewa Stępniewicz, mama Poli.

– Logika i racjonalne myślenie nie są skuteczną bronią w walce z wyobraźnią – zauważa psycholog dr Aleksandra Piotrowska. – Bohater „Kto mieszka za meblami” poradził sobie z lękami tak, jak Pola – jej autorka – oswoił i ośmieszył potwory. Warto spróbować tej metody: jeśli dziecko narysuje swojego potwora i zaopatrzy go w wymyślone przez siebie całkiem niestraszne atrybuty, to zamiast przerażenia zacznie on wywoływać uśmiech. I o to właśnie w tej książeczce chodzi! – podkreśla Piotrowska. Książka Poli Stępniewicz może stanowić przyczynek do rozmowy z dzieckiem na temat tego, czego się ono boi, oraz być próbą znalezienia sposobu na oswojenie tego strachu. – Może nie uda się od razu, może będzie potrzeba na to więcej cierpliwości, ale z całą pewnością trzeba otworzyć oczy i uszy na przeżycia dzieci i pozwolić im o nich opowiadać – mówi Ewa Stępniewicz.

VOX jest jednym z partnerów wydawnictwa. - W VOX od lat wspieramy projekty zgodne z naszymi wartościami, jesteśmy partnerami wydarzeń, które edukują i pobudzają dziecięcą pomysłowość m.in. wspieramy Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci ENE DUE DE, który odbywa się w Poznaniu, jesteśmy partnerem ogólnopolskiego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Firma VOX działa w otoczeniu szkół i uczelni, które wchodzą w skład Human Touch Group. Mając w swoim środowisku takich partnerów jak Szkoły da Vinci, SWPS, School of Form, Collegium da Vinci, przykładamy dużą wagę do edukacji dzieci i pracujemy nad projektami, które wspierają ich rozwój. Dlatego też zaangażowaliśmy się w promowanie twórczości najmłodszej pisarki w Polsce – mówi Natalia Całus z VOX.
Jesienią w salonach VOX odbędą się warsztaty dla dzieci i rodziców, które będą nawiązywać do książki „Kto mieszka za meblami” oraz spotkania z najmłodszą pisarką w Polsce. Już teraz książeczkę można kupić na vox.pl

Dodano: 29.05.2019

Aktualności

Infolinia sklepu internetowego (67) 253 94 94 (8:00 - 16:00)