Premiera książki "W domu"

„ W domu” to poprowadzona wraz z zaproszonymi na łamy specjalistami ze świata psychologii, mediów i designu – opowieść o tym, że przy tworzeniu pięknych wnętrz wcale nie musimy podążać za aktualnie obowiązującą modą. Liczy się to, jak chcemy żyć.

Na pierwszym miejscu jest człowiek
W centrum wszystkich działań VOX jest człowiek i jego indywidulany świat. Dlatego od roku w mediach społecznościowych rozmawiamy o tym, jak żyjemy i jak chcemy urządzać nasze wnętrza. Równolegle nasi eksperci uważnie obserwują globalne trendy społeczne i prowadzą badania etnograficzne. Zebrana w ten sposób wiedza stała się podstawą wydawnictwa „W domu”. Jest to opowieść o sześciu inspiracyjnych stylach życia, zachęcających odbiorców do dokonywania własnych wyborów i decydowania się na rozwiązania, które będą im służyć.
Oficjalna premiera książki odbyła się 13 marca 2019 r. w Pawilonie VOX, w trakcie Targów Meble Polska. W wydarzeniu wzięli udział m.in. autorzy eksperckich felietonów zawartych w książce: Małgorzata Bernady, Agata Kiedrowicz, Magdalena Sękowska, Filip Springer i Michał Depa z projektu botanicznego ro_slinka. Ich dyskusję poprzedziło wystąpienie cenionej w Polsce i za granicą badaczki trendów Zuzanny Skalskiej.


Inspiracyjne style życia
Realizowane przez nas badania etnograficzne i fokusowe, a także obserwacja globalnych trendów społecznych, stały się źródłem pomysłu, by uporządkować pozyskaną wiedzę. W efekcie wyodrębniliśmy sześć stylów życia, które z pewnością nie wyczerpują socjologicznego tematu, ale wielu czytelnikom „W domu” pozwolą odnaleźć „plemię” ludzi na tym samym etapie życia, kierujących się podobnymi wartościami. Czytając książkę, będą mogli skorzystać z rozwiązań już sprawdzonych przez tę grupę bliskich im osób. Co więcej, będą mogli wybrać najbliższy ich sercu, jeden z sześciu wariantów obwoluty książki. Warto dodać, że style życia, o których mowa w książce, oczywiście przenikają się i mogą współistnieć – choćby w urządzaniu poszczególnych przestrzeni w naszych domach. Domokracja przeznaczona dla rodziny wielopokoleniowej, uwzględniająca potrzeby różnych osób, koncentrująca się na odpowiedniej aranżacji przestrzeni wspólnych, może być przecież równocześnie domem „ekosystemowym”, w którym otaczamy się roślinami i czułym okiem doglądamy naszych zielonych podopiecznych.

Interdyscyplinarny zespół
W VOX od lat pracujemy w interdyscyplinarnych zespołach, zapraszając do procesów projektowych psychologów, socjologów i samych użytkowników. Dlatego podczas redakcji naszej publikacji naturalnym krokiem było dołączenie głosu ekspertów, którzy mogliby pogłębić omawiane zagadnienia. Skorzystaliśmy z pomocy Filipa Springera, Magdy Sękowskiej, Instytutu Małego Dziecka im. Astrid Lindgren, projektu botanicznego ro_ślinka, Agaty Kiedrowicz oraz Julii Izmałkowej. Bohaterami naszej książki są także rodziny i osoby, których domy odwiedziliśmy w ramach akcji organizowanych z naszymi partnerami – portalem ladnebebe.pl i magazynem „Zwykłe Życie”.


Książkę „W domu” można już kupić na vox.pl, niebawem będzie dostępna w naszych salonach. Patronat nad książką objęli: Label Magazine, Elle Decoration, Dobre Wnętrze, Domo +, Czas na Wnętrze, Villa, Zwykłe Życie, M jak mieszkanie, Weranda, White MAD, Magazif, urządzamy.pl, PLN Design.

Dodano: 29.03.2019

Zobacz produkty

KSIĄŻKA "W DOMU"
s20/g1.5/w28 cm
35 zł

Aktualności

Infolinia sklepu internetowego (67) 253 94 94 (8:00 - 16:00)