Zaprojektowane po ludzku

Kolekcja Young Users została nagrodzona w konkursie „Zaprojektowane po ludzku”. W akcji zorganizowanej przez Gazetę Wyborczą chodziło o pokazanie projektów, które skupiają się nie tylko na designie, ale przede wszystkim na potrzebach człowieka. O tym, komu zostanie przyznana nagroda, zdecydowała kapituła w składzie: Radosław Ratajczak, Joanna Krzywda, Tomek Rygalik, Oskar Zięta, Agnieszka Jacobson-Cielecka, Mirosław Filiciak, Jarosław Szymański, Natalia Pietruszewska-Golba, Maciej Siuda, Mateusz Halawa i Marcelina Plichta-Wabnik.

W konkursie wzięło udział 66 projektów, a nagrodzono jedynie 10. Wśród nich kolekcja Young Users. Nagrodę odebrała projektantka kolekcji – Marta Krupińska.

Kolekcja powstała w procesie co-creation, czyli współtworzenia z użytkownikami. Nad Young Users pracował multidyscyplinarny zespół projektowy, złożony z: projektantów, brand managerów, technologów, psychologów, specjalistów ds. komunikacji, sprzedawców. W projektowaniu wykorzystano badania psychologiczne, etnograficzne oraz badania potrzeb dzieci, nastolatków i rodziców. W trakcie warsztatów przeprowadzonych zgodnie z metodologią design thinking, określono najważniejsze cechy mebli dziecięcych – zarówno z punktu widzenia użytkowników, jak i tych którzy decydują o zakupie. Dzięki temu powstała kolekcja, która odpowiada na potrzeby emocjonalne dzieci, jest trwała, łatwa do utrzymania w czystości i bezpieczna. Powstał koncept aranżacji wnętrza, który podąża za wiekiem, uwzględnia płeć i zainteresowania oraz zmieniający się styl życia. Kolekcja daje możliwości indywidualizowania, autokreacji przez nieograniczone możliwości tworzenia własnych zestawów mebli z elementów – brył, a system metalowych nakładek i akcesoriów na fronty mebli to miejsce na prezentację własnego stylu i zainteresowań.

Dodano: 18.04.2019

Aktualności

Infolinia sklepu internetowego (67) 253 94 94 (8:00 - 16:00)