cena:

Drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne stanowią wizytówkę każdego domu. Codziennie żegnają i witają jego mieszkańców oraz zapraszają do środka gości. Warto więc zadbać o to, aby estetycznie wpisywały się w fasadę budynku, stanowiąc harmonijną całość z oknami i dachem. Równie istotne są parametry techniczne. Drzwi wejściowe chronią bowiem przed deszczem, wiatrem, mrozem i hałasem. Utrudniają również wtargnięcie niepożądanych osób do domu.

W sklepie VOX znajdują się jednoskrzydłowe drzwi zewnętrzne wykonane z dbałością o najmniejsze detale. Dostępne są modele o różnych poziomach ocieplenia, wygłuszenia i ochrony antywłamaniowej. Do wyboru są warianty pełne oraz z małym lub dużym przeszkleniem. Niektóre posiadają również ozdobne frezowania, nadające drzwiom lekkości i niewymuszonej elegancji.

Eleganckie i nowoczesne drzwi zewnętrzne

Dobierając skrzydło wejściowe do domu, warto uwzględnić kwestię estetyki. Bogata gama pozwala dopasować idealny model do każdej elewacji. Można zdecydować się na nowoczesne drzwi zewnętrzne z wąskimi przeszkleniami i prostą klamką. Doskonale podkreślają one minimalistyczny styl współczesnego budownictwa. Elegancką ozdobą domu mogą być z kolei klasyczne drzwi z wizjerem i kołatką. Szeroki wybór kolorów, frezowań i witraży stwarza wiele interesujących możliwości aranżacyjnych.

Drewniane drzwi wejściowe do domów jednorodzinnych

Niezależnie od stylistyki, wszystkie oferowane drzwi wejściowe są solidne i wytrzymałe. Szczególnie dużym zainteresowaniem w przypadku domów jednorodzinnych cieszą się drewniane skrzydła. W asortymencie VOX królują dębowe i sosnowe modele. Duży wybór wykończeń sprawia, że można dobrać drzwi zewnętrzne o wymarzonym kolorze.

Złoty dąb, ciemna sosna, a może wiśnia, afromozja lub teak? Warto zastanowić się, który deseń będzie najlepiej pasował do aranżacji posesji. Nie musi on nawiązywać do żadnego z gatunków drewna. Dostępne są bowiem również drzwi wejściowe w modnym odcieniu antracytu, które szczególnie często wybierane są do nowoczesnych domów jednorodzinnych.

Pełne czy przeszklone: jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Poszukując drzwi zewnętrznych, uwzględniamy preferowany rodzaj zawiasów, mechanizmu zamykającego, klamki czy wizjera. Decydujemy również o kierunku otwierania skrzydła. Za najwygodniejsze dla osób praworęcznych uznaje się lewe drzwi, ale czasem w związku z projektem domu lepiej wybrać prawy wariant. Oprócz położenia klamki ważne jest bowiem także rozmieszczenie ścian, mebli i włączników światła w przedpokoju. Nikt nie chciałby przecież za każdym razem uderzać otwieranymi drzwiami o szafę wnękową.

Warto zastanowić się również nad ewentualnym przeszkleniem drzwi zewnętrznych. Wycięcia z szybą stanowią nie tylko stylową ozdobę frontu domu, ale pełnią także rolę praktycznego wizjera. Zerkając przez nie, bez otwierania sprawdzimy, kto czeka przed wejściem. Przeszklone drzwi są wyjątkowo dobrym wyborem do niewielkich przedpokojów, pozbawionych dostępu do światła dziennego. Dzięki nim hol bez okna staje się jasny i przyjazny.

Niektórzy preferują jednak pełne drzwi wejściowe do domu. Do wyboru mają nie tylko tradycyjne, gładkie skrzydła, ale również efektownie żłobione. Dekoracyjne frezy przełamują prostotę drzwi i sprawiają, że nabierają one ciekawego charakteru. Warto pokierować się tu własnym gustem, aby mijane drzwi zewnętrzne poprawiały nam codziennie nastrój.

Antywłamaniowe drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne powinny chronić dom nie tylko przed utratą ciepła, ale również cennego mienia. W naszej ofercie można znaleźć modele o podwyższonych standardach bezpieczeństwa, wyjątkowo wytrzymałe na uszkodzenia i próby siłowego sforsowania. Zastosowany w nich system antywyważeniowy zniechęca włamywaczy, zmniejszając obawy właścicieli budynku o wtargnięcie niepożądanych osób do środka podczas ich nieobecności.

Antywłamaniowe drzwi wejściowe charakteryzują się również doskonałą termoizolacyjnością i wodoodpornością. Są dostępne w trzech szerokościach: 80 cm, 90 cm oraz 100 cm. Można je zakupić razem z usługą profesjonalnego montażu.

Infolinia sklepu internetowego (67) 253 94 94 (8:00 - 16:00)