Rooms for children

Aranżacja dziecięcej przestrzeni to nie lada wyzwanie. Przyszli rodzice zastanawiają się nad doborem kolorów, wyborem odpowiednich mebli oraz funkcjonalnym ich ułożeniu. Warto pamiętać też o dodatkach i dekoracjach, które budują klimat całego wnętrza. Tutaj z pomocą mogą przyjść gotowe projekty pokojów dziecięcych lub zestawy mebli. Dzięki nim zyskamy pewność, że pokój naszego maleństwa zostanie wyposażony we wszystkie potrzebne elementy.

Projekt pokoju dla dziecka – praktyczne porady

Wybierając projekt pokoju dla dziecka warto mieć kilka ważnych względów na uwadze. Niemowlak, który dopiero przyszedł na świat, najbardziej potrzebuje czułych objęć rodziców. To właśnie bliski kontakt z nimi sprawia, że dziecko po jakimś czasie zaczyna zauważać otaczające go przedmioty i z ciekawością stawia pierwsze kroki, badając otoczenie. W pierwszych tygodniach życia naszego maluszka warto więc nie otaczać go nadmiernymi bodźcami w postaci krzykliwych tapet na ścianie czy mocnego oświetlenia, a skupić się na tym, aby otaczały go naturalne surowce i materiały takie jak: drewno, len czy bawełna w przyjaznych, pastelowych kolorach.

Projekt pokoju dziecka, szczególnie starszego, powinien pobudzać kreatywność, a jednocześnie stanowić bezpieczne i neutralne miejsce do odpoczynku. Aranżując takie pomieszczenie, warto więc pomyśleć o zakupie dekoracji, które nie będą jedynie pełnić funkcji przysłowiowego zbieracza kurzu. Mniejsze dzieci z całą pewnością skorzystają z zabawek sensorycznych, miękkich poduch czy kocyków, natomiast starsze chętnie schowają się w namiocie czy chwycą za ulubioną kredkę, siadając przy swoim stoliczku.

Ostatnie, o czym warto pamiętać to to, aby projekt pokoju dla dziecka zakładał wybór bezpiecznych i nieszkodliwych dla niego materiałów. Ta zasada dotyczy zarówno mebli, jak i zabawek czy farb, które używamy do pomalowania ścian dziecięcego pokoju. Warto szukać tych opatrzonych specjalnym znakiem, z którego wynika, że do ich produkcji nie użyto toksycznych materiałów.

Zestaw mebli do pokoju dla dziecka – o czym należy pamiętać?

Dobór odpowiednich mebli do powierzchni pokoju, w której zostanie urządzona dziecięca przestrzeń to ciężkie zadanie. Rodzice dodatkowo chcieliby, aby poszczególne elementy były do siebie dopasowane i stanowiły harmonijną całość. Tutaj z pomocą mogą przyjść gotowe projekty lub zestawy mebli dla dzieci, które w zależności od wybranego stylu, będą stanowić podstawę wyposażenia dziecięcego pokoju.

Gotowe zestawy najczęściej składają się z pojemnej szafy na dziecięce ubranka, komody z przewijakiem oraz łóżeczka. Ilość ta wydaje się wystarczająca szczególnie w pierwszych miesiącach życia. Aranżacje można uzupełnić też za pomocą półek, które będą stanowiły dodatkowe miejsce do przechowywania książek, zabawek czy dziecięcych akcesoriów.

W zależności od wybranego stylu rodzice mogą wybrać meble w kolorze drewna, szarości oraz bieli. Ciekawym rozwiązaniem dla nowoczesnych wnętrz jest połączenie grafitu z różnymi odcieniami dębu. Ten zestaw nie tylko wygląda oryginalnie, ale też dobrze kontrastuje z jasnymi ścianami czy podłogą. Ciemne meble, a w szczególności szafa czy komoda, mogą w późniejszym czasie stanowić doskonałe wyposażenie w pokoju nastolatka.

Meble, które rosną razem z dzieckiem

Projektując dziecięcą przestrzeń, warto wybrać meble, które będą rosły razem z naszą pociechą.

Przydatne mogą więc okazać się łóżeczka, które po wyciągnięciu szczebelek z łatwością przekształcą się w tapczanik dla przedszkolaka, czy też komoda z przewijakiem, który możemy w każdej chwili zdemontować. Decydując się na meble, które mają posłużyć na lata, warto też wybrać pojemną szafę na ubrania, która w przyszłości pomieści dorosłe wieszaki.

Ciekawym rozwiązaniem są też meble, które można samodzielnie konfigurować, dopasowując je do aktualnych potrzeb naszego dziecka. Warto pomyśleć więc o tych, które w kolekcji posiadają wymienne fronty szafek czy szuflad, po to, aby z łatwością dopasować wygląd mebli do wieku dziecka. Z pomocą mogą przyjść również metalowe nakładki na fronty, po których nasza pociecha może nieskrępowanie rysować suchościeralnymi pisakami, czy przyczepiać na nich zdjęcia za pomocą magnesów.

Online store helpline +48 61 81 51 783 (8:00 - 16:00)