s94/g35/w47 cm
s106.5/g31.5/w106.5 cm
s48.5/g29/w48.5 cm
s106.5/g31.5/w106.5 cm
s48.5/g29/w48.5 cm
s48/g29/w24.5 cm
s31.5/g30/w90 cm
s31.5/g30/w31.5 cm
s75/g20/w39.5 cm
s120/g30/w26.5 cm
s70/g19.5/w22 cm
s91/g30/w33 cm
s99.5/g25/w28.5 cm

Shelves

Półki mogą mieć różne oblicza – wyróżniamy modele regałowe, otwarte, z drzwiczkami i wyposażone w praktyczne haczyki. W zamkniętych szafkach zmieści się to, co chcemy ukryć. Otwarte półki wiszące to z kolei idealne miejsce do wyeksponowania dekoracji, książek i roślin doniczkowych. Sprawdzą się także wtedy, gdy chcemy mieć wszystko pod ręką. Zestawiając ze sobą poszczególne moduły, możemy stworzyć oryginalną kompozycję, która będzie współgrała z aranżacją wnętrza.

Do półek wiszących lub stojących warto dobrać praktyczne wypełniacze i organizery. Dzięki nim możliwe jest posegregowanie przedmiotów, tak by każdy z nich miał swoje miejsce. Pomysłowe rozwiązania ułatwiają przechowywanie wszystkich potrzebnych rzeczy, takich jak książki, płyty, zabawki, sprzęt elektroniczny i osobiste drobiazgi.

Półki regałowe – idealne miejsce do przechowywania

Jeśli na regałach brakuje miejsca do przechowywania, warto dokupić do nich półki regałowe. Mogą one pełnić funkcję nadstawki, zawisnąć na ścianie lub znaleźć się na podłodze. Do wyboru mamy modele poziome i pionowe o różnym układzie półek. Dostępne są także meble w kształcie litery L.

Półki do pokoju dziecięcego o zróżnicowanej wielkości przegród ułatwiają przechowywanie zabawek, skarbów i gadżetów. Zmieszczą się na nich przedmioty o różnej wielkości i kształcie. Meble tego typu świetnie sprawdzają się w roli półek na dziecięce książki, puzzle i gry planszowe. Równie dobrze można wykorzystać je w salonie, sypialni lub przedpokoju, zyskując dodatkowe miejsce na drobiazgi.

Wszystkie elementy w obrębie danej serii można dowolnie zestawiać, tworząc kreatywne aranżacje. W przypadku niektórych półek regałowych wygląd mebla możemy samodzielnie dostosować do indywidualnych potrzeb. Decydujemy o układzie półek i kolorystyce, możemy także dobrać drzwiczki i uchwyty. Wybierając wersję z drzwiczkami, zyskujemy miejsce na rzeczy, które chcemy ochronić przed kurzem lub po prostu schować na jakiś czas, na przykład ładowarki, kable czy rzadziej używane drobiazgi. Co istotne, drzwiczki wszystkich półek ściennych dostępnych w VOX zostały wyposażone w system cichego domykania.

Jak wykorzystać otwarte półki ścienne?

Decydując się na otwarte półki na ścianę do pokoju dziennego lub sypialni, zyskujemy okazję do zaprezentowania przedmiotów o dekoracyjnym charakterze. Mogą to być wazony z kwiatami, obrazy, ramki ze zdjęciami czy pamiątki z podróży. Otwarte półki do kuchni pomieszczą kolekcję ceramiki, kolorowe przyprawy w słoiczkach czy drewniane akcesoria kuchenne.

Modele o prostej formie sprawdzają się także jako półki na książki. Warto wkomponować je umiejętnie w aranżację salonu poprzez staranny dobór kolorystyki. Dostępne jest wykończenie drewniane, białe, szare, czarne, a w przypadku niektórych kolekcji także oryginalne barwy, takie jak indygo czy szafran.

Lepsza organizacja dzięki wypełniaczom do półek

Popularne półki kwadratowe można uzupełnić specjalnymi przegrodami w kształcie plusa, iksa lub kratki. Wypełniacze ułatwiają segregację i przechowywanie przedmiotów, takich jak biżuteria, płyty, akcesoria do rękodzieła, artykuły papiernicze i wiele innych. Możemy zdecydować się na wypełniacz w kolorze dopasowanym do korpusu półki lub kontrastującym z nią. Ciekawie prezentuje się na przykład zestawienie bieli z wykończeniem dębowym.

Dla lepszej organizacji można zdecydować się także na specjalny przybornik przytwierdzany do szuflady łóżka. Sprawdzi się w roli oryginalnego stolika nocnego i pomieści podręczne rzeczy. Dzięki gumowym kółkom przybornik wyjeżdża wraz z szufladą. Można go także zdjąć lub swobodnie przesunąć.

Półki wiszące z haczykami

Czy da się wykorzystać potencjał półek ściennych jeszcze lepiej? Projektanci zaproponowali ciekawe modele wyposażone w haczyki, które zwiększają funkcjonalność mebli. Półka regałowa z trzema wieszakami przymocowanymi do dolnej części korpusu sprawdzi się w pokoju młodzieżowym lub w przedpokoju. Na haczyku można powiesić płaszcz, torebkę, klucze lub smycz, a na półkach trzymać szale, rękawiczki i nakrycia głowy.

Półki wiszące do pokoju młodzieżowego mogą wyróżniać się uproszczoną formą. Model z dziewięcioma kołkami pełniącymi funkcję wieszaków ułatwi przechowywanie ubrań, plecaków, toreb i sportowych akcesoriów. Dobrym pomysłem jest także zawieszenie specjalnej tablicy, która łączy się z kolekcją organizerów, pojemników i wieszaków ułatwiających uporządkowanie przestrzeni.

Online store helpline +48 61 81 51 783 (8:00 - 16:00)