Aranżacja oświetlenia w salonie – pomysły na ciekawe zestawienia lamp
Odpowiednia aranżacja oświetlenia salonu dopełni wystrój i zapewni codzienną wygodę. Zobacz różne zestawienia lamp w salonie i... Czytaj więcej
Okres dorastania to czas poszukiwania własnej tożsamości. W rozwijaniu pasji i zainteresowań pomogą praktyczne ozdoby i dekoracje, z którymi pokój nastolatka zamieni się w prywatny kącik.
Dzięki sprytnym dekoracjom pokój młodzieżowy łatwo dopasuje się do zmiennych potrzeb młodego człowieka. Praktyczne akcesoria i ozdoby sprawią, że nawet niewielka przestrzeń z powodzeniem będzie służyć nauce, przyjmowaniu gości, rozwijaniu pasji czy wykonywaniu najważniejszych obowiązków.
Oto kilka pomysłów na dodatki do pokoju, w którym nastolatek będzie mógł poczuć się jak u siebie – bardziej niż gdziekolwiek indziej.
Pamiętajmy, że najlepiej wybierać je wspólnie z młodym mieszkańcem. W ten sposób damy mu do zrozumienia, że w kształtowaniu swojej osobistej przestrzeni to właśnie on ma decydujące zdanie.
Dobrze zorganizowany pokój młodzieżowy to przede wszystkim dobrze przemyślane umeblowanie. Takie, które na każdym kroku będzie wspierało wszystkie potrzeby młodego człowieka. W przestrzeni, gdzie nie trudno o chaos, najlepiej sprawdzą się bryły ułatwiające przechowywanie czy ukrywanie swoich małych skarbów. W młodzieżowych kolekcjach mebli marki VOX bez problemu znajdziemy modele, dla których zostały zaprojektowanie dedykowane akcesoria ułatwiające organizację – stworzymy za ich pomocą spójną i uporządkowaną przestrzeń.
Praktyczne dodatki w pokoju nastolatka pomogą ograniczyć do niezbędnego minimum czas potrzebny na sprzątanie – w końcu na młodych domowników czeka tyle innych ciekawych zajęć.
Jednym z cichych pomocników, który ułatwi utrzymanie porządku będzie kosz Druh. To dobre miejsce na książki i gry, osobiste drobiazgi lub wyjątkowo łatwo gubiące się ładowarki i kable. Neutralny wygląd kosza sprawi, że odnajdzie się on w niemal każdym miejscu pokoju: na parapecie, obok biurka, a nawet pod łóżkiem – jeśli chcemy, by służył jako prywatna skrytka.
O porządek najłatwiej zadbać wtedy, gdy miejsce do przechowywania najbardziej potrzebnych drobiazgów jest zawsze pod ręką. Sprytnym sposobem na uniknięcie bałaganu będą filcowe organizery i przyborniki Ordo. Swoje miejsce w pokoju nastolatka znajdą powieszone na drzwiach, regałach lub drewnianych relingach biurek i łóżek z kolekcji Spot Young. Przydadzą się zarówno w gruntownym sprzątaniu, jak i wtedy, gdy trzeba będzie szybko doprowadzić pokój do ładu przed przyjściem znajomych.
Wiek nastoletni to okres budowania relacji z rówieśnikami i nawiązywania przyjaźni, które często są w stanie przetrwać długie lata.
W pokoju młodzieżowym warto więc zadbać o stworzenie odpowiednich warunków do przyjmowania gości – tak, by każdy z nich mógł się tu poczuć swobodnie i komfortowo.
Przyda się wygodny puf Saco, na którym wpadający z wizytą znajomi mogą spędzać popołudnia po szkole lub długie weekendowe wieczory. Dzięki swojej formie łatwo dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając miękkie siedzisko, które może zastąpić dodatkowe krzesło lub fotel. Dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych, dlatego łatwo dobierzemy go do aranżacji wnętrza. Lekki puf można wygodnie można przestawiać w dowolny kąt pokoju, szybko tworząc w jego wnętrzu różnorodne konfiguracje, sprzyjające wspólnemu odrabianiu lekcji, domowym turniejom w gry wideo czy wielogodzinnym pogaduszkom.
Towarzyskie spotkania potrafią często się przeciągnąć, dlatego dobrze też pomyśleć o dodatkowym miejscu do spania. Wyjątkowo praktycznym dodatkiem do pokoju nastolatka będzie uzupełnienie łóżka o dodatkową szufladę z wysuwanym stelażem. Tzw. łóżko dolne możemy wsunąć pod jednoosobowe łóżka młodzieżowe z kolekcji Spot Young, Young Users i 4 You.
Dekoracje w pokoju nastolatka mogą stać się nie tylko manifestem osobowości, ale również praktyczną pomocą w wykonywaniu codziennych obowiązków. Idealnym przykładem jest tablica Smart, którą możemy zawiesić na ścianie lub drzwiach. Łatwo dopasujemy jej układ, dobierając najbardziej potrzebne akcesoria. Sprawdzi się zarówno jako plan lekcji lub kalendarz, jak i wieszak na ubrania, organizer czy lustro.
Notatki, fiszki ułatwiające naukę języków lub pamiątkowe zdjęcia mogą też wypełnić cały pokój nastolatka, gdy wnętrze ozdobimy filcowymi tablicami Felis w kształcie heksagonów. Łatwo przytwierdzić je do niemal każdej powierzchni za pomocą dwustronnej taśmy. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by najważniejsze przypominajki znalazły swoje miejsce tuż nad łóżkiem lub obok biurka, gdzie będą dobrze widoczne.
W codziennym planowaniu przydadzą się też klasyczne tablice: wielofunkcyjny organizer Nori, który pomoże uporządkować harmonogram na najbliższe tygodnie, lub niewielka tablica Tizo – idealne miejsce na notatki i rysunki.
Na biurku w pokoju młodzieżowym dużo się dzieje. Nie zapominajmy, że służy nastolatkom nie tylko do nauki. Porozrzucane długopisy, kartki pełne notatek i wolnych myśli, podręczniki, słuchawki i różne inne drobiazgi – to wszystko świadczy tylko o tym, że pokój żyje wraz z naszym dzieckiem. Jak to wszystko uporządkować?
Wszelkie akcesoria piśmiennicze szybko znajdą swoje miejsce dzięki drewnianemu przybornikowi Orden. Składa się on z 6 niewielkich, kwadratowych modułów, w których zmieszczą się długopisy lub ołówki, spinacze, pinezki, karteczki czy gumki do mazania.
Kartki z zadaniami domowymi, gazety i wszystkie inne szkolne dokumenty zbierzemy w jednym miejscu za pomocą gazetnika Metropolis. Dzięki temu na biurku zyskamy więcej wolnej przestrzeni, którą możemy wypełnić za pomocą specjalnego podkładu. Będzie nie tylko chronić blat przed zarysowaniami, ale także spełni rolę edukacyjną. Do wyboru mamy podkłady z abstrakcyjnymi wzorami, jak i takie ze wskazówkami ortograficznymi, wzorami matematycznymi lub układem słonecznym.
Wszystko to, co na biurku jest zbędne lub po prostu się na nim nie mieści możemy ukryć w funkcjonalnych pudłach. Jako dekoracja do pokoju młodzieżowego posłuży nam zestaw trzech, czarno-żółtych pojemników Hold. W zależności od tego, co chcemy w nich schować możemy wybrać mniejsze lub większe pudło, a potem umieścić na regale, schować w kącie lub na szafie.
By ułatwić dziecku systematyczną naukę i mierzenie się ze szkolnymi obowiązkami, w pokoju młodzieżowym stwórzmy mu odpowiednie warunki do codziennej pracy. Przyda się zwłaszcza praktyczna lampka, która nie zmęczy zbytnio wzroku młodego ucznia i ułatwi wygodną zmianę pozycji przy biurku.
Z regulowanym ramieniem lampy stołowej Collo możemy dowolnie dopasowywać światło do własnych potrzeb. Wystarczy skierować je na przykład bezpośrednio na książkę lub zeszyt – niezależnie od tego, czy siedzimy tuż przy biurku czy może wolimy trochę się od niego odsunąć, żeby wyciągnąć nogi.
Tym nastolatkom, którzy od czasu do czasu lubią przenieść się z nauką na fotel, łóżko czy podłogę, przyda się również pasująca, nieco większa lampa podłogowa z tej samej kolekcji. Oba modele Collo są dostępne w dwóch kolorach: żółtym i czarnym, dlatego łatwo dopasować je do różnych pomysłów na młodzieżowe wnętrza – od tych tryskających kolorami po nieco bardziej stonowane.
W roli oryginalnej lampki, a także stylowego i praktycznego dodatku sprawdzi się również lampka Store z drewnianym przybornikiem. Dzięki niemu, trochę łatwiej będzie utrzymać porządek na biurku i dopilnować, by żadne drobiazgi się nie pogubiły.
Światło pomaga nie tylko w nauce, ale również w budowaniu przytulnej atmosfery, sprzyjającej odpoczynkowi. Subtelnym dodatkiem do pokoju nastolatka stanie się zestaw świecących kulek Happy Lights. Ich łagodne, pastelowe światło wprowadzi do wnętrza nieco więcej ciepła i umili wieczory z muzyką, serialowe maratony czy konsolowe potyczki. Z łatwością zawiesimy je w dowolnym miejscu: przy biurku, na komodzie czy na krawędzi łóżka, gdzie nawet w ciągu dnia będą stanowiły ciekawą dekorację.
Personalizacja przestrzeni i manifestacja swoich poglądów są bardzo ważne dla młodych ludzi w wieku dorastania. Z modułowych elementów kolekcji Young Users możemy stworzyć dokładnie takie wnętrze, o jakim marzy nasz nastolatek.
Zabawne napisy, intensywne kolory, abstrakcyjne grafiki, komiksowe motywy, a może plansza do darta? Wymienne nakładki na fronty dają nam nieograniczone możliwości podczas urządzania pokoju młodzieżowego. Tym samym nudne i zwykłe meble zamienimy w oryginalną ozdobę. Do nakładek nie tylko można przyczepiać magnesy, plakaty czy notatki, ale także pisać suchościeralnymi mazakami. A kiedy już znudzą się naszemu zbuntowanemu nastolatkowi… w mgnieniu oka wymienimy je na nowe!