Jak urządzić pokój nastolatce? Aranżacja pełna dobrej energii
Szukasz pomysłu na pokój młodzieżowy dla dziewczyny? Przeczytaj, jak urządzić nowoczesne wnętrze dla nastolatki i zobacz ciekawe... Czytaj więcej
Pojemne szafy, komody z szerokimi szufladami oraz zestaw praktycznych pudeł pomogą uchronić nasze wnętrza przed powodzią ubrań. Jak stworzyć wygodne miejsce do przechowywania odzieży w sypialni, przedpokoju i pokoju młodzieżowym?
Nietrudno stracić kontrolę nad tempem, w jakim rośnie nasza garderoba. Półki, na których jeszcze niedawno było sporo miejsca, dziś pękają od nadmiaru rzeczy. Wyłowienie odpowiedniego zestawu w lawinie ciuchów potrafi zabrać sporo czasu – szczególnie, gdy pogoda coraz częściej lubi nas zaskakiwać. Wiosenny dzień może czasem wymagać założenia ciepłego zimowego płaszcza, a jesienny wieczór ubrania letniej jeansowej kurtki.
By łatwo było je odnaleźć, poszukajmy mebli, w których nasze ubrania, buty i dodatki łatwo poukładamy tak, jak chcemy. Dzięki temu wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy zawsze będą pod ręką. Oto kilka rozwiązań, które pomogą stworzyć wygodne i dobrze zorganizowane kąciki do przechowywania ubrań.
W naszych ubraniach chcemy czuć się lekko i swobodnie. Im samym również przyda się odpowiednio dużo swobody, by przetrwać w dobrym stanie długie lata. Wygodną przestrzeń do przechowywania znajdziemy w pojemnej czterodrzwiowej szafie 4 You. Na wszystko wystarczy tu miejsca: bieliznę oraz mniejsze elementy garderoby schowamy w trzech pojemnych szufladach, a eleganckie komplety czy łatwo gniotące się ubrania możemy zawiesić we wnękach wyposażonych w praktyczne drążki. Górne półki to z kolei dobre miejsce na pudła i organizery – schowamy w nich sezonowe ubrania, np. kurtki, czapki i szaliki, które będą czekać w szafie na nadejście zimy. Jeśli jednak potrzebujemy więcej miejsca na codzienną odzież, zamiast półki w najwyższej części szafy możemy też zamontować praktyczny opuszczany drążek.
Nasza szafa może stać się wielozadaniową garderobą, która ułatwi poranne przygotowania. Gdy często wstajemy jeszcze przed świtem, przydadzą się podświetlane półki, dzięki którym nie będziemy musieli zapalać lampy w sypialni i zakłócać snu naszych najbliższych. Praktyczna szafa Simple posiada nie tylko lampki LED z czujnikiem ruchu, ale również system cichego otwierania i zamykania drzwi. Gotowy komplet ubrań na kolejny dzień możemy zawiesić na łatwo dostępnych haczykach – w ten sposób przygotujemy się do wyjścia szybko i niemal bezszelestnie, zyskując trochę więcej czasu na poranny kubek kawy.
Czterodrzwiowa szafa Simple świetnie sprawdzi się również wtedy, gdy szukamy miejsca do przechowywania butów. Pudełka z rzadziej używanymi parami wygodnie ułożymy na górnych półkach, a buty na specjalną okazję – w szerokiej wnęce pod szufladami. Gdy domowa kolekcja obuwia szybko rośnie, łatwo możemy zmienić układ wnętrza szafy i dopasować go do naszych potrzeb, przekładając półki i wieszaki na ubrania. Duża szafa może zmieścić się nawet tuż przy łóżku. Wystarczy, że wybierzemy mebel ze składanymi drzwiami-harmonijką, z których wygodnie będzie można korzystać nawet na ograniczonej przestrzeni.
W sypialni doskonale sprawdzi się też szafa Concept lub nieco mniejsza szafa 2-drzwiowa Spot. By wyjąć z nich bieliznę lub sweter, w ogóle nie trzeba otwierać drzwi. Umieszczone w dolnej części szuflady są łatwo dostępne z zewnątrz, a funkcja cichego domykania sprawi, że nawet niekończące się poszukiwania idealnego kompletu będą niesłyszalne dla reszty domowników. Szafy stojące na nóżkach mają też dodatkową zaletę: pod spodem możemy schować na przykład pudła z rzadziej używanymi rzeczami.
Nie zapominajmy jednak, że grube kurtki, które zakładamy tylko zimą czy śpiwory czekające na kolejną wyprawę mogą też znaleźć swoje miejsce… w łóżku! Gdy w sypialni mamy łóżko z uchylnym stelażem i pojemnikiem na pościel, możemy zamienić je w łatwo dostępną przestrzeń do przechowywania.
Im mniejszy metraż, tym trudniejsza staje się aranżacja dobrze zorganizowanego kącika do przechowywania ubrań. Do małych sypialni, w których duża szafa zwyczajnie się nie zmieści, nie trzeba wcale zamawiać mebli na wymiar.
Zamiast tego sami łatwo możemy stworzyć meble dopasowane do naszych potrzeb i wnętrz. Taką możliwość daje kolekcja Balance: w intuicyjnym konfiguratorze dostępnym online łatwo ułożymy własne szafki i regały na ubrania z cokołów, półek i skrzynek w różnych rozmiarach. W ten sposób możemy stworzyć kilka niezależnych schowków, które zmieszczą się nawet w niewielkim wnętrzu.
Jeśli jednak wolimy gotowe rozwiązania, poszukajmy sprytnych, pojemnych mebli, które nie zabiorą dużo przestrzeni. W niewielkiej sypialni sprawdzi się kompaktowa szafa narożna – nie potrzebuje wiele miejsca, by wypełnić niezagospodarowany do tej pory kąt pomieszczenia. Z kolei na ubrania, które nie zmieszczą się już w szafie, możemy znaleźć miejsce w niewielkiej komodzie. Wyposażoną w pojemne szuflady smukłą komodę Simple bez trudu ustawimy nawet w bardzo małych pokojach. Łatwo dopasujemy ją też do pozostałych elementów naszej aranżacji, wybierając jeden z kilku wariantów wykończenia korpusu, frontów, nóżek i uchwytów.
Ograniczonemu metrażowi często musimy też stawić czoła w przedpokoju. To wnętrze, w którym dobra organizacja jest szczególnie ważna.
W wąskich korytarzach świetnie sprawdzi się montowana na ścianie szafka na buty Spot Young – prezentuje się niezwykle lekko i zajmuje niewiele miejsca, a w środku pomieści nawet dwadzieścia par butów. By wszystko było pod ręką, możemy też schować w niej specjalny pojemnik na akcesoria do pielęgnacji obuwia. Dodatkowe miejsce znajdziemy również tuż pod szafką: zmieszczą się tutaj domowe kapcie lub praktyczne pudła Stor, w których umieścimy rzadziej używane buty i ubrania.
W przechowywaniu ubrań mogą pomóc nie tylko meble, ale również… drzwi! Wielofunkcyjne drzwi SMART sprawdzą się zarówno w przedpokoju, sypialni, jak i pokoju młodzieżowym, pomagając w organizacji niewielkiej przestrzeni. Posiadają praktyczne haczyki, na których możemy zawiesić np. kurtki i płaszcze, a ich funkcję możemy wygodnie dopasować do własnych potrzeb, gdy wybierzemy dodatkowe akcesoria: pojemniki, wieszaki lub organizery.
O porządek w garderobie szczególnie trudno w okresie dojrzewania.
By spróbować ujarzmić nastoletni chaos, stwórzmy dla naszego dziecka dobrze zorganizowane centrum dowodzenia. Najlepiej w taki sposób, by w swoim pokoju miało pełną swobodę oraz wolną przestrzeń na realizowanie swoich pasji.
W utrzymaniu porządku pomoże innowacyjne łóżko Multi. To nie tylko wygodne miejsce do spania, ale również praktyczna szafa na ubrania, którą dodatkowo możemy rozbudować o jeżdżące kontenerki: z półkami lub drążkiem na wieszaki. W przestrzeni pełnej schowków do przechowywania zmieści się też komplet poręcznych pudeł Hold: idealne miejsce na sportowe buty, odzież sezonową lub kilka osobistych skarbów. Dzięki modułowej konstrukcji łóżko Multi przez lata będzie zmieniać się wraz z potrzebami dorastającego dziecka.
W pokojach najmłodszych mieszkańców ważna jest wolna przestrzeń na ich własne pomysły. By jak najlepiej wykorzystać dostępne miejsce, we wnętrzu możemy ustawić szafę narożną Young Users z szerokimi półkami, które w razie potrzeby uzupełni podest z pojemną, jeżdżącą szufladą.
Przestrzeń do przechowywania ubrań w pokoju młodzieżowym możemy też zaaranżować też za pomocą innych szaf i regałów z kolekcji Young Users. Łatwo rozbudujemy je o dodatkowe nadstawki i podesty, gdy garderoba naszego dziecka z czasem się rozrośnie. Wygląd mebli może się zmieniać dzięki wymiennym metalowym nakładkom, które pomogą też odpowiednio oznaczyć każdą z półek. W ten sposób dziecko zawsze będzie pamiętać, gdzie leży jego najcieplejsza bluza i szybko dołączy do bawiących się na dworze koleżanek i kolegów. A gdy już wróci do domu – bluza może wylądować w koszu Zola, który sprawdzi się jako miejsce na brudne ubrania. Kto wie, może to właśnie dzięki niemu ciuchy nie opanują błyskawicznie całego pokoju?