Jaki kolor pasuje do pomarańczowego? 8 udanych połączeń
Z czym łączyć kolor pomarańczowy na ścianach, meblach czy dodatkach? Poznaj odcienie, które idealnie pasują do pomarańczowego, i... Czytaj więcej
Nowocześnie urządzone wnętrze nie musi być surowe i minimalistyczne. Równie dobrze może urzekać mnogością barw i spójnych dodatków. Najważniejsze, aby dokładnie przemyśleć każdy element takiej aranżacji. Podpowiadamy, jakie rozwiązania świetnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach domów i mieszkań.
Lubimy iść z duchem czasu. Urządzając swoje cztery kąty, chętnie stawiamy na najświeższe zdobycze technologii oraz uwzględniamy aktualne trendy i innowacje. Nic dziwnego, że skłaniamy się przy tym w stronę praktycznych mebli i uniwersalnych ścian czy podłóg, które dotrzymają kroku naszym zmieniającym się potrzebom.
Harmonijne aranżacje w stonowanych kolorach pozwalają nam również odpocząć od atakujących zewsząd bodźców. W nowocześnie urządzonym wnętrzu znajduje się niewiele przedmiotów, z których każdy ma jasno określone miejsce i przeznaczenie. Nic nas więc nie rozprasza, a sprzątanie zajmuje niewiele czasu. W takich pokojach zwyczajnie chce się przebywać.
Wyraziste, przejrzyste i przemyślane – takie są nowoczesne aranżacje. Współczesny charakter wnętrza to składowa wielu czynników. Podczas decydowania o nich powinna nam przede wszystkim przyświecać maksymalna funkcjonalność. Warto postawić więc na proste meble oraz jednolite kolory ścian i podłóg. Dobrze, gdyby zastosowane materiały były wysokiej jakości, ponieważ to one będą najmocniej przyciągać uwagę. Wszelkie dekoracje i dodatki zwykle znajdują się na drugim planie, aby uniknąć przeładowania przestrzeni zbędnymi elementami.
Nowoczesność nie musi oznaczać jednak braku personalizacji czy osobistych akcentów.
Oszczędna aranżacja jest świetną bazą dla elementów, które nadają unikalny rys. Proste, spójne tło pozwala wybrzmieć oryginalnemu obrazowi czy meblowi w fantazyjnym kształcie. Poniżej doradzamy, jak urządzić nowoczesne wnętrze na 5 sposobów.
Współczesny sznyt może dominować w całym domu czy mieszkaniu. Jako że nowoczesne wnętrza kochają otwartą przestrzeń, dobrym pomysłem będzie połączenie pomieszczeń o różnych zastosowaniach. Kuchnia z jadalnią, sypialnia z łazienką, przedpokój z salonem… Najlepszą wytyczną dla takiego podziału są indywidualne potrzeby.
Aby zachować spójność, nie trzeba wcale rezygnować z drzwi pomiędzy pokojami. Ciekawy efekt uzyskamy, decydując się na jednolite wykończenie ścian i podłóg w całym domu. Taki motyw przewodni nie tylko doda naszym czterem kątom nowoczesności, ale również optycznie powiększy przestrzeń. Warto więc rozważyć to rozwiązanie także wtedy, gdy nie dysponujemy dużym metrażem. Dzięki zaawansowanym technologiom możemy zharmonizować ze sobą wystrój całego domu.
Podłogi winylowe Rigio z twardym rdzeniem zdadzą egzamin nawet w szczególnie wymagającej przestrzeni, takiej jak kuchnia czy łazienka. Wybierając pomiędzy 12 ponadczasowymi wzorami, nadamy swojemu miejscu na ziemi wymarzony charakter.
Przyciągać uwagę mogą również nasze ściany. W nowoczesnym pokoju sprawdzą się zarówno innowacyjne tekstury, jak i naturalne surowce. Szlachetne drewno, surowy beton, elegancki marmur – każdy z tych materiałów doda wnętrzu klasy. Aby wprowadzić je do swoich czterech kątów, nie musimy wydawać kroci. Świetnym zastępstwem będą wysokiej jakości imitacje, które są dodatkowo bardziej praktyczne i łatwiejsze w utrzymaniu. Drewniane tło dla swojej codzienności możemy stworzyć dzięki gustownym lamelom o wybranej szerokości i ulubionym odcieniu. Jeszcze większą dowolność zapewnią nam dekoracyjne panele Kerradeco, urzekające wzorami drewna, marmuru czy kamienia. Dzięki nim nie tylko podniesiemy walory estetyczne ścian, ale zapewnimy im również odporność na wilgoć, uderzenia czy zarysowania, przy okazji wyciszając pomieszczenie.
Praktycznie urządzone przestrzenie, pełne prostych form i starannie dobranych dodatków, są szczególnie mocno cenione przez osoby lubiące porządek. Wielofunkcyjne meble pomagają zachować ład, a stonowane odcienie pozwalają oczom odpocząć. W kontraście do eklektycznych aranżacji, łączących rozmaite kształty i kolory, w nowoczesnych wnętrzach łatwiej jest zachować harmonię. Wszystko ma tu swoje z góry określone miejsce.
Dobierając meble do pomieszczenia o współczesnym charakterze, warto stawiać na bryły pozbawione dekoracyjnych wykończeń. Doskonale sprawdzą się konstrukcje na wysokich nóżkach, które sprawiają wrażenie, jakby unosiły się w powietrzu. Dzięki nim dodamy całej aranżacji lekkość i ułatwimy sobie sprzątanie w pokoju.
Takie rozwiązanie pasuje między innymi do nowoczesnego salonu. Wszelkie przedmioty warte wyeksponowania możemy poukładać na wysokim regale Creative z metalowymi nóżkami. Spójny efekt osiągniemy, jeżeli postawimy obok prosty stolik kawowy, wykonany z tych samych surowców.
Podobne kolory i gładkie faktury mogą powtórzyć się w detalach, takich jak lampa komodowa Haga czy rama monochromatycznej grafiki Web. Oryginalny akcent wniesie wówczas miękka, pozbawiona nóżek kanapa złożona z modułów Chill.
Nowoczesne aranżacje kojarzą nam się z bezpieczną, zawsze modną czernią i bielą oraz odcieniami szarości. Czasem bywają one przełamywane różnymi odcieniami drewna lub brązem czy beżem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby do współcześnie urządzonego pokoju wprowadzić intensywny, zwracający uwagę kolor, który szczególnie lubimy. Butelkowa zieleń, musztardowa żółć czy głęboki granat wniosą ze sobą unikalną energię, sprawiając, że wnętrze stanie się bardziej nasze. Aby użyteczność nadal grała pierwsze skrzypce, możemy zdecydować się na fotel Volt w ulubionym odcieniu. Jego starannie zaprojektowane podłokietniki i oparcie zapewnią nam maksymalny komfort podczas czytania książki czy oglądania telewizji. Dzięki temu estetyka będzie szła w parze z praktycznością.
Urozmaicić nowoczesną aranżację pomogą nam także metaliczne akcenty. Złote, srebrne lub miedziane detale wprowadzą klasę i wyrafinowanie. Najlepiej dawkować je subtelnie, w postaci drobnych dekoracji czy uchwytów i nóżek mebli. Unikniemy wówczas ryzyka zbytniego przytłoczenia wnętrza. Równie ciekawym, co praktycznym akcentem może być na przykład metaliczna lampa komodowa Bolo lub wysoki kosz Gal.
Nowoczesna stylistyka kocha harmonię i symetrię. Być może dlatego tak dużą popularnością w ostatnich latach cieszy się geometryczny trend. Z łatwością wprowadzimy go na przykład wraz z zestawem pojemników Sense w kształcie sześciokątów, proporcjonalną lampą wiszącą Ombra czy poduszką Opti z minimalistycznym wzorem.
Geometria może pojawić się nie tylko w dekoracjach i dodatkach, ale również w meblach. Na uwagę zasługuje zwłaszcza finezyjna kolekcja Ribbon, pełna lekkich, funkcjonalnych brył. To idealny kompromis dla osób ceniących równie mocno piękno i użyteczność.
Szczególnie gorącym trendem jest również wszechobecność zielonych lokatorów. Doniczki z roślinami sprawdzą się nie tylko w przytulnym pomieszczeniu, pełnym rozmaitych dekoracji i sentymentalnych przedmiotów. Równie świetnie dopełnią nowoczesny, wyważony wystrój. Warto postawić na modne gatunki, takie jak monstera, strelicja czy palma koralowa. Możemy wprowadzić je do wnętrza nie tylko w formie żywych roślin, ale również rozmaitych printów: od wzoru na poduszce Botanik I, po minimalistyczny obraz Botaniq I na ścianie.
Podczas aranżowania nowoczesnych wnętrz domu czy mieszkania zależy nam na ograniczeniu liczby brył i dodatków. Na szczęście, dzięki sprytnym rozwiązaniom, nie musimy rezygnować z żadnej funkcji. Do drzwi Smart możemy przyczepić estetyczne pojemniki i organizery, zyskując więcej miejsca do przechowywania bez utraty pożądanej przestrzeni w pokoju.
Zapomnieć o dodatkowej szafce czy komodzie w jadalni pomoże nam stół 4 You lub dębowy stół Nature. W szufladach ułożymy wszelkie drobne przedmioty, które lubimy mieć pod ręką, ale niekoniecznie na widoku. Z kolei praktyczna wnęka na środku blatu przyda nam się zarówno podczas posiłku, jak i pracy przy laptopie.
W nowoczesnej sypialni doskonale prezentować się będzie funkcjonalne łóżko 4 You z baldachimem i wbudowanym regałem. Taki mebel nie potrzebuje wielu drugoplanowych bohaterów. Serce naszego salonu mogą stanowić natomiast wyjątkowe wypoczynki, zbudowane z modułów Modus czy Pelo. Sami zdecydujemy o tym, jaką dokładnie sofę czy narożnik wraz z nimi stworzymy, a może ograniczymy się wyłącznie do wygodnego pufu lub otomany.
Osobom przywiązanym do wyrażania siebie, nowoczesne wnętrza mogą kojarzyć się z zimnem i anonimowością. Minimalizm nie musi jednak wykluczać personalizacji. Funkcjonalną aranżację przestrzeni możemy oprzeć na meblach, zaprojektowanych w systemie Creative.
Dzięki bogatej biblioteczce materiałów do wyboru mamy setki kombinacji. Dla przykładu, pojemna, 3-drzwiowa szafa może zyskać złote wykończenia, a proste łóżko – zagłówek w wymarzonym kolorze. Jeśli wykorzystamy podobne zestawienia w całym domu, uzyskamy spójny, przykuwający wzrok motyw przewodni. Unikniemy jednak niepożądanego nadmiaru.
Urządzanie czterech kątów marzeń najlepiej rozpocząć od analizy swoich potrzeb i przyzwyczajeń. Jeśli okaże się, że szczególnie mocno cenimy funkcjonalność i harmonię, z pomocą może nam przyjść nowoczesna stylistyka. Warto postawić wówczas na innowacyjne meble, pełniące wiele ról, i ograniczyć liczbę wyeksponowanych przedmiotów. Nie bójmy się sięgać jednak po przemyślane dekoracje i oryginalne wykończenia, które idealnie dopełnią oszczędną aranżację.