Nic dodać, nic ująć. Jak urządzić mieszkanie na wynajem?
Aranżując mieszkanie do wynajęcia, trudno uniknąć popularnych błędów. Przeczytaj, jak urządzić atrakcyjne mieszkanie i dobrze... Czytaj więcej
Nasze wnętrza nie lubią nudy – ciągle chcemy w nich coś dodawać, zmieniać i przestawiać. Z meblami modułowymi w sprytny sposób ułatwimy sobie te niekończące się metamorfozy.
Modułowe meble są jak zabawa klockami, w której sami decydujemy o ostatecznym wyglądzie całej konstrukcji. Ich otwarta forma pozwala na szybką zmianę funkcji i wyglądu w każdym momencie – niezależnie od tego, czy chcemy jedynie odświeżyć pojedynczy kącik czy zupełnie odmienić całe pomieszczenie. Łącząc, rozdzielając, przestawiając i rozsuwając błyskawicznie wprowadzimy w życie nasze nowe aranżacyjne pomysły.
Wcale nie potrzebujemy do tego specjalistycznych umiejętności ani narzędzi. Z przemyślanymi projektami
lekkim ruchem zmienimy konfigurację mebli, dopasowując je do naszych potrzeb oraz wymiarów wnętrza. To alternatywa dla drogich mebli na wymiar – kupujemy tylko to, co jest nam potrzebne w danej chwili, by w przyszłości łatwo dostawić kolejne pasujące elementy.
Modułowe rozwiązania umożliwiające efektywną organizację przestrzeni sprawdzą się przede wszystkim tam, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota.
Gabaryty oraz funkcjonalność mebli łatwo dopasujemy do naszych wnętrz zwłaszcza z systemami meblowymi Balance. Sami możemy wybrać podstawę w pasującym rozmiarze i dowolnie ułożyć na niej kolejne półki, organizery oraz przyborniki. Żonglując ustawieniem poszczególnych elementów, łatwo skomponujemy własny narożny regał, szafkę RTV czy praktyczne biurko. Z czasem naszym meblom możemy nadać nowy kształt, zyskując więcej miejsca dla rosnącej kolekcji książek, filmów czy gier.
Własny regał możemy też stworzyć z pojedynczych modułowych skrzynek. Wraz ze specjalnymi klamrami bez trudu połączymy je w podłużną, poziomą półkę, wysoki słupek lub inną, nawet zupełnie nietypową konstrukcję. Różne kształty, rozmiary i kolory skrzynek sprawiają, że tworzenie własnego organizacyjnego centrum potrafi sprawić sporo frajdy – a gdy aranżacja zdąży już nam się znudzić, zawsze możemy zacząć wszystko od nowa!
Do wymyślania funkcjonalnych układanek z mebli modułowych zachęcają także minimalistyczne komody z kolekcji Young Users. Przestrzeń do przechowywania dodatkowo zwiększą dopasowane do nich podesty z szufladami, wypełniacze czy skośne półki. Pomiędzy nimi możemy wygospodarować nawet miejsce na kompatybilną szafkę dla kota.
Systemy mebli modułowych przydadzą się również wtedy, gdy dla naszych wnętrz szukamy najwygodniejszych rozwiązań. Kanapa z podnóżkiem, która w kilka sekund może zamienić się w miękki narożnik, czy wygodne leżanki z podręcznym stolikiem na kółkach sprawią, że nasz salon będzie nie tylko przytulny, ale również wielofunkcyjny. Jego układ szybko możemy zmieniać w zależności od sytuacji.
Z szerokim wachlarzem konfiguracji jeden zestaw sprawdzi się zarówno podczas filmowych wieczorów ze znajomymi, rodzinnych spotkań, jak i cennych chwil relaksu w odosobnieniu – z rzędu foteli łatwo wydzielić jeden dla siebie. Komplet Custom nie zawiedzie również wtedy, gdy nasi goście trochę się zasiedzą i trzeba będzie przygotować im wygodne miejsce do spania.
Meble modułowe świetnie odnajdą się w salonie. To w końcu pomieszczenie-wizytówka, w którym często lubimy coś zmieniać. Z nowoczesnymi projektami łatwo dopasujemy dotychczasowe wyposażenie do nowych dodatków i wyposażenia: dywanu, zasłon czy mebli. Dwustronne szuflady o różnych kolorach frontów, wielobarwne nakładki na komody czy zmieniający funkcje stolik kawowy tylko czekają, by stawić czoła nowym aranżacyjnym wyzwaniom!
Kreatywne rozwiązania polubią również najmłodsi domownicy. Meble modułowe staną się dla nich przyjemną lekcją dobrej organizacji, podczas której nauka nieustannie będzie przeplatać się z zabawą. Z łóżkiem multi oraz
kompatybilnymi kontenerkami, służącymi jako pojemniki, regały czy szafa na ubrania, dzieci same stworzą swoją własną, wielofunkcyjną bazę.
Modułowe projekty mogą zmieniać się wraz z ich użytkownikami. Do regałów z kolekcji Stige łatwo dostawimy kolejne segmenty z komodami lub szufladami. Na biurku z praktyczną drabinką najpierw mogą zawisnąć organizery na zabawki czy biżuterię, a po latach – skrzynki na podręczniki i zeszyty.
Zabawa ustawieniem poszczególnych modułów umożliwi również funkcjonalną organizację przestrzeni, gdy jeden pokój będzie dzielić rodzeństwo. Łatwo stworzymy wyraźną granicę między dwoma światami, w sprytny sposób dając naszym dzieciom dodatkowe miejsce do wyrażania siebie oraz przechowywania własnych przedmiotów.
Modułowe meble możemy uzupełnić sprytnymi nakładkami na fronty: z literkami ułatwiającymi naukę czytania, tabliczką mnożenia czy łatwo zmywalną powierzchnią, po której można bezkarnie pisać i rysować (markery i flamastry będą zawsze pod ręką w magnetycznych pudełkach).
Uniwersalny charakter mebli modułowych ułatwia dopasowanie wyposażenia do różnych domowych sytuacji. To sposób na przestrzeń, która zmienia się razem z nami, jednocześnie zachowując swój styl dzięki spójnemu wzornictwu.
Bawmy się kształtem i ustawieniem mebli, zmieniajmy ich funkcję, twórzmy własne, pomysłowe konstrukcje – niech w naszych wnętrzach nigdy nie będzie nudno!