cena:

Klamki do drzwi

Choć klamka służy głównie do otwierania i zamykania drzwi, pełni również funkcję dekoracyjną. Odpowiednio dobrana, podkreśla charakter skrzydła drzwiowego i uzupełnia aranżację danego wnętrza. Warto więc dobrze przemyśleć jej wybór, aby była nie tylko wygodna w użytkowaniu, ale również cieszyła oczy.

W asortymencie VOX znajdują się solidne i stylowe klamki, zgromadzone w kolekcjach o rozmaitym charakterze. Różnią się od siebie kształtem, kolorem i materiałem wykonania. Mają również odmienny rozstaw i rodzaj zamka. Dzięki temu każdy może dobrać idealną klamkę do konkretnych drzwi: wewnętrznych, zewnętrznych do domu jednorodzinnego lub wejściowych do mieszkania w bloku.

Klamki do drzwi wewnętrznych i zewnętrznych

Oferta obejmuje klamki drzwiowe wykonane z najwyższej jakości surowców. Działają one cicho i sprawnie. Wyróżniają się ergonomicznymi kształtami i gwarantują komfortowe korzystanie z drzwi przez długie lata. Zachowują przy tym estetyczny wygląd, niezależnie od intensywności eksploatacji.

Do wyboru są cienkie i grube klamki do drzwi, z zaokrąglonymi oraz kanciastymi narożnikami. Mogą mieć prosty lub wyprofilowany uchwyt, na przykład wygięty czy zwężający się. Dostępne są wąskie i dyskretne modele oraz szerokie i przyciągające wzrok. W sprzedaży znajdują się zarówno proste, nowoczesne klamki drzwiowe z matowym wykończeniem, jak i eleganckie z ozdobnymi żłobieniami i satynowym połyskiem. Bez trudu dopasujemy więc wymarzoną klamkę do każdego pomieszczenia.

Oferowane klamki do drzwi wewnętrznych i zewnętrznych różnią się od siebie szyldami. Może być on długi lub krótki, a także okrągły, kwadratowy bądź prostokątny. Ważny jest również sam kolor modelu. Niezależnie od tego, czy poszukujemy złotej, chromowanej czy czarnej klamki drzwiowej, znajdziemy ją w sklepie VOX.

Złote i chromowane klamki do eleganckich drzwi

Właściwie dopasowana klamka sprawia, że wystrój salonu czy jadalni staje się spójny. Jeśli postawiliśmy na eleganckie drzwi, warto dobrać do nich gustowne wykończenie, które nawiąże do pozostałego wyposażenia wnętrza. W przypadku drewnianego skrzydła osadzonego na grubych ościeżnicach sprawdzi się duża, ozdobna rączka. Ponadczasowym rozwiązaniem będzie złota klamka lub taka w kolorze starego złota, patyny, antycznego srebra czy mosiądzu. Może ona współgrać z metalowym żyrandolem i ramą lustra.

Elegancja niejedno ma jednak imię. Jeśli nasze drzwi są lekkie i posiadają subtelne zdobienia, lepszym wyborem może być srebrna lub chromowana klamka ze stali nierdzewnej. Aby zadać szyku, warto wybrać polerowany wariant, przypominający wyglądem lustro. To ciekawe rozwiązanie do sypialni lub łazienki, urządzonej w chłodnych odcieniach.

Nowoczesne klamki drzwiowe: nie tylko czarne

Nie brakuje również klamek, które świetnie podkreślają charakter prostych skrzydeł drzwiowych. Do minimalistycznego pokoju warto zaprosić z pomocą małego, wąskiego uchwytu, przytwierdzonego do kwadratowego lub okrągłego szyldu. Podczas urządzania nowoczesnych wnętrz szczególnie często wybierane są białe i czarne klamki do drzwi z matową lub szczotkowaną powierzchnią. Mogą one zlewać się z tłem bądź wyróżniać na zasadzie kontrastu. Warto rozważyć także zakup dwukolorowej klamki lub czarnej z drewnianym dekorem. Będzie ona nietuzinkową ozdobą współcześnie urządzonego wnętrza.

Szeroki wybór klamek z zamkiem

Montaż oferowanych klamek jest łatwy i bezproblemowy. W przypadku wielu z nich w momencie zakupu podejmuje się decyzję o rodzaju rozety. Dostępne są klamki z tradycyjnym zamkiem na klucz i na wkładkę oraz z blokadą łazienkową. Dzięki temu można dobrać komfortowy sposób zamykania pomieszczeń pełniących różne funkcje. Drzwi wewnętrzne z dyskretnym zamkiem przydają się nie tylko w sypialni i łazience, ale również gabinecie, w którym przechowuje się ważne dokumenty.

Do pozostałych klamek można dokupić dopasowaną stylistycznie rozetę. W ofercie znajdują się podłużne i okrągłe modele oraz górne i dolne warianty. Część z nich charakteryzuje się wysoką klasą odporności na włamanie. Dzięki temu zdają egzamin także w przypadku drzwi zewnętrznych i wewnątrzklatkowych.

Infolinia sklepu internetowego (67) 253 94 94 (8:00 - 16:00)