cena:
Pokój dziecięcy Lounge biały
od s59/g78/w10.5 cm
4047 zł 4178 zł
Pokój dziecięcy Lounge szary
od s59/g78/w10.5 cm
4047 zł 4178 zł
Pokój dziecięcy Altitude biały
od s59/g77/w10.5 cm
4400 zł 4569 zł
Pokój dziecięcy Altitude grafit
od s59/g77/w10.5 cm
4400 zł 4569 zł
Pokój dziecięcy 4 You biały
od s82/g77.5/w28 cm
3942 zł 4078 zł
Pokój dziecięcy Spot
od s75/g152/w97.5/75 cm
4033 zł 4170 zł
Pokój dziecięcy Milk
od s90/g77/w96.5 cm
2802 zł 2929 zł
Pokój dziecięcy Maxim
od s88.5/g75.5/w89.5 cm
2611 zł 2688 zł
Pokój dziecięcy Evolve biały
od s50/g72/w12.5 cm
4215 zł 4399 zł

Gotowe pokoje dla dzieci

Aranżacja dziecięcej przestrzeni to nie lada wyzwanie. Przyszli rodzice zastanawiają się nad doborem kolorów, wyborem odpowiednich mebli oraz funkcjonalnym ich ułożeniu. Warto pamiętać też o dodatkach i dekoracjach, które budują klimat całego wnętrza. Tutaj z pomocą mogą przyjść gotowe projekty pokojów dziecięcych lub zestawy mebli. Dzięki nim zyskamy pewność, że pokój naszego maleństwa zostanie wyposażony we wszystkie potrzebne elementy.

Projekt pokoju dla dziecka – praktyczne porady

Wybierając projekt pokoju dla dziecka warto mieć kilka ważnych względów na uwadze. Niemowlak, który dopiero przyszedł na świat, najbardziej potrzebuje czułych objęć rodziców. To właśnie bliski kontakt z nimi sprawia, że dziecko po jakimś czasie zaczyna zauważać otaczające go przedmioty i z ciekawością stawia pierwsze kroki, badając otoczenie. W pierwszych tygodniach życia naszego maluszka warto więc nie otaczać go nadmiernymi bodźcami w postaci krzykliwych tapet na ścianie czy mocnego oświetlenia, a skupić się na tym, aby otaczały go naturalne surowce i materiały takie jak: drewno, len czy bawełna w przyjaznych, pastelowych kolorach.

Projekt pokoju dziecka, szczególnie starszego, powinien pobudzać kreatywność, a jednocześnie stanowić bezpieczne i neutralne miejsce do odpoczynku. Aranżując takie pomieszczenie, warto więc pomyśleć o zakupie dekoracji, które nie będą jedynie pełnić funkcji przysłowiowego zbieracza kurzu. Mniejsze dzieci z całą pewnością skorzystają z zabawek sensorycznych, miękkich poduch czy kocyków, natomiast starsze chętnie schowają się w namiocie czy chwycą za ulubioną kredkę, siadając przy swoim stoliczku.

Ostatnie, o czym warto pamiętać to to, aby projekt pokoju dla dziecka zakładał wybór bezpiecznych i nieszkodliwych dla niego materiałów. Ta zasada dotyczy zarówno mebli, jak i zabawek czy farb, które używamy do pomalowania ścian dziecięcego pokoju. Warto szukać tych opatrzonych specjalnym znakiem, z którego wynika, że do ich produkcji nie użyto toksycznych materiałów.

Zestaw mebli do pokoju dla dziecka – o czym należy pamiętać?

Dobór odpowiednich mebli do powierzchni pokoju, w której zostanie urządzona dziecięca przestrzeń to ciężkie zadanie. Rodzice dodatkowo chcieliby, aby poszczególne elementy były do siebie dopasowane i stanowiły harmonijną całość. Tutaj z pomocą mogą przyjść gotowe projekty lub zestawy mebli dla dzieci, które w zależności od wybranego stylu, będą stanowić podstawę wyposażenia dziecięcego pokoju.

Gotowe zestawy najczęściej składają się z pojemnej szafy na dziecięce ubranka, komody z przewijakiem oraz łóżeczka. Ilość ta wydaje się wystarczająca szczególnie w pierwszych miesiącach życia. Aranżacje można uzupełnić też za pomocą półek, które będą stanowiły dodatkowe miejsce do przechowywania książek, zabawek czy dziecięcych akcesoriów.

W zależności od wybranego stylu rodzice mogą wybrać meble w kolorze drewna, szarości oraz bieli. Ciekawym rozwiązaniem dla nowoczesnych wnętrz jest połączenie grafitu z różnymi odcieniami dębu. Ten zestaw nie tylko wygląda oryginalnie, ale też dobrze kontrastuje z jasnymi ścianami czy podłogą. Ciemne meble, a w szczególności szafa czy komoda, mogą w późniejszym czasie stanowić doskonałe wyposażenie w pokoju nastolatka.

Meble, które rosną razem z dzieckiem

Projektując dziecięcą przestrzeń, warto wybrać meble, które będą rosły razem z naszą pociechą.

Przydatne mogą więc okazać się łóżeczka, które po wyciągnięciu szczebelek z łatwością przekształcą się w tapczanik dla przedszkolaka, czy też komoda z przewijakiem, który możemy w każdej chwili zdemontować. Decydując się na meble, które mają posłużyć na lata, warto też wybrać pojemną szafę na ubrania, która w przyszłości pomieści dorosłe wieszaki.

Ciekawym rozwiązaniem są też meble, które można samodzielnie konfigurować, dopasowując je do aktualnych potrzeb naszego dziecka. Warto pomyśleć więc o tych, które w kolekcji posiadają wymienne fronty szafek czy szuflad, po to, aby z łatwością dopasować wygląd mebli do wieku dziecka. Z pomocą mogą przyjść również metalowe nakładki na fronty, po których nasza pociecha może nieskrępowanie rysować suchościeralnymi pisakami, czy przyczepiać na nich zdjęcia za pomocą magnesów.

Infolinia sklepu internetowego (67) 253 94 94 (8:00 - 16:00)