cena:
s99.5/g25/w28.5 cm
219 zł
s106/g20/w4 cm
149 zł

Półki dla dzieci

Półki tworzą specjalną przestrzeń do przechowywania ważnych dla nas przedmiotów. W pokoju dziecięcym będą stanowiły miejsce na ulubione książki, zdjęcia czy ukochane maskotki. W zależności od miejsca, w którym je zamontujemy, mogą też pełnić funkcję dodatkowej przestrzeni nad komodą czy łóżeczkiem, na której znajdą się kosmetyki lub inne przedmioty codziennego użytku.

Półki na książki dla dzieci

Bajkowy świat pełen niestworzonych opowieści, groźnych smoków czy przyjaznych elfów powinien mieć swoje miejsce w dziecięcym pokoju. Do tego celu warto wybrać specjalną półkę, którą zamontujemy na takiej wysokości, aby dziecko w razie potrzeby samo mogło sięgnąć po ulubioną książkę.

Układając dziecięce bajki, warto ustawić je tak, aby okładki były widoczne na pierwszy rzut oka. Jeśli jednak nasza pociecha posiada już pokaźną kolekcję, warto ułożyć je w tradycyjny sposób i po dwóch stronach półki umieścić specjalne ściskacze do książek.

Półki dla dzieci: funkcjonalny sposób na przechowywanie

Aranżując dziecięcy pokój, często zapominamy o tym, że w stosunkowo krótkim czasie najpewniej przybędzie w nim wiele rzeczy. Nowe zabawki, dekoracje, a w późniejszym czasie nawet przybory szkolne — warto, aby wszystko miało swoje miejsce.

Najprostszym sposobem na niewielkie zmodyfikowanie przestrzeni oraz uzupełnienie jej o nowe miejsca do przechowywania jest zakup półek. W zależności od naszych potrzeb pomieścimy na nich wiele potrzebnych przedmiotów, niezależnie od powierzchni dziecięcego pokoju. Jeśli zależy nam na ukryciu niektórych z nich, możemy pomyśleć o półce wyposażonej w specjalny element, za którym schowamy część rzeczy, aby były one niewidoczne dla gości czy pozostałych domowników.

Półki na ścianę dla dzieci: o czym warto pamiętać?

Wybierając półki do pokoju naszego dziecka, warto zdecydować się na te wykonane z materiałów odpornych na zarysowania czy uszkodzenia. Doskonale sprawdzi się tutaj płyta laminowana, która dodatkowo jest przyjazna w utrzymaniu i nie wymaga specjalnej pielęgnacji.

Półki dla niektórych maluchów mogą stanowić świetną drabinę, dlatego wybierając miejsca, w których zostaną zamontowane, warto kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem naszego brzdąca. Starajmy się, aby odległość między półkami nie zachęcała do wspinania się po nich oraz nie montujmy półek w niewielkiej odległości od okna.

Infolinia sklepu internetowego (67) 253 94 94 (8:00 - 16:00)