cena:
s100/g58/w207.5 cm
1390 zł

Szafy i regały dla dzieci

Szafy dziecięce to meble do zadań specjalnych. Muszą nadążyć za zmieniającym się rozmiarem ubrań, a dodatkowo pomieścić wszystkie drobiazgi: od pieluch, przez skarpetki, czapki i kosmetyki. Nierzadko pełni też rolę schowka na zabawki i gry lub akcesoria sportowe.

Szafy dla dziecka na miarę jego potrzeb

Nasze pociechy rosną jak na drożdżach. Rozmiar ubrań, który kupowaliśmy jeszcze miesiąc temu, dzisiaj może okazać się stanowczo za mały. Podobnie jak dziecięca stopa, która równie szybko zmienia swoją wielkość, dzięki czemu każdy sezon wymaga nowego obuwia. Szafy dla dziecka muszą więc pomieścić nie tylko aktualną odzież, ale również tą o rozmiar większą, po którą sięgniemy już „za chwilę". Kluczowym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego mebla jest więc jego pojemność oraz funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni.

Małe dziecko prawdopodobnie nie posiada ubranek, które należałoby powiesić na wieszakach, ale już to kilkuletnie zdecydowanie tak. Szukając szafy na lata, warto wziąć to pod uwagę i wybrać model, który został wyposażony w specjalny drążek, na którym zawiśnie sukienka czy elegancka koszula. Nie bez znaczenia jest też układ półek. Warto, aby ich wysokość była regulowana, po to, aby dowolnie zmieniać ich położenie i dostosowywać do aktualnych potrzeb dziecka.

Jeśli chcemy, aby dziecięca szafa służyła przez lata, warto zdecydować się na tą, która dopasuje się zarówno do pokoju niemowlaka, jak i nastolatka. Ciekawym rozwiązaniem jest prosta szafa bez żadnych zdobień wykonana w bezpiecznych kolorach takich jak: biały, grafitowy czy drewniany.

Szafa dla dziecka: jakie dodatki do przechowywania?

Wnętrze dziecięcej szafy warto uzupełnić o tematyczne dodatki, które ułatwią przechowywanie. W tym celu postawmy na duże pudła, organizery czy niewielkie pojemniki, w których schowamy akcesoria do pielęgnacji. Niezbędne staną się też wieszaki, na których powiesimy kurtki, sukienki czy inne ubrania, które ciężko złożyć i schować na półce.

Warto, aby dziecięca szafa została zabezpieczona przez ochronne narożniki. Zwłaszcza gdy nasze dziecko dopiero zaczyna poznawać świat, a jego kroki są jeszcze bardzo niepewne. Decydując się na zakup konkretnego modelu, sprawdźmy, czy nie posiada on żadnych małych elementów, które nasze dziecko mogłoby zdemontować i niechcący połknąć.

Regał na zabawki dla dziecka

Regał dla dziecka to obok szafy równie istotny mebel. Tutaj ułożone są ulubione książki pełne ciekawych opowieści, całą półkę zajmują ukochane maskotki, a na kolejnej znaleźć można w szeregu ustawione auta. Decydując się na zakup regału dla dziecka, warto więc zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które sprawią, że z łatwością pomieścimy na nim wszystkie dziecięce skarby. Dodatkowo w przyszłości sprawdzi się on w pokoju przedszkolaka czy małego ucznia.

Jeśli zależy nam na tym, aby wybrać meble, które posłużą naszemu dziecku przez wiele lat, zainteresujemy się tymi wykonanymi w bezpiecznych kolorach lub wybierzemy regał z serii z wymiennymi półkami lub frontami. Doskonale sprawdzą się w tej roli meble w kolorze białym, szarym czy drewnianym. Niektóre regały mogą też posłużyć jako ścianka działowa, oddzielająca strefę zabawy od miejsca, w którym dziecko odpoczywa.

Regał na zabawki dla dziecka może zostać wyposażony w szuflady lub praktyczną zamykaną szafkę na najpilniej strzeżone skarby. Decydując się na taki regał, warto sprawdzić, czy szafki posiadają system cichego domyku, a szuflady prowadnice ułatwiające sprawne wysuwanie i wsuwanie. Szuflady aktualnie mogą pełnić funkcję małych pojemników na zabawki, a w przyszłości stać się miejscem, w którym nasza pociecha będzie przechowywać przybory szkolne czy potrzebne dokumenty.

Szafa i regał w pokoju dziecięcym

Warto, aby meble, które znajdują się w dziecięcym pokoju, zostały wykonane z materiałów, które wyróżniają się dużą odpornością na zarysowania czy zabrudzenia. W tej roli sprawdzić może się płyta laminowana lub drewno, pomalowane ekologiczną farbą posiadającą atest nieszkodliwości.

Infolinia sklepu internetowego (67) 253 94 94 (8:00 - 16:00)