Brak garderoby nie musi oznaczać problemu. Rozwiązaniem może być zakup pojemnej szafy do sypialni, w której powiesimy i ułożymy w stosach wszystkie ubrania. Do wyboru są modele dwudrzwiowe, trzydrzwiowe, a nawet czterodrzwiowe. Aby optymalnie zagospodarować dostępną przestrzeń, możemy zdecydować się na szafę narożną z głębokimi półkami.
Szafa to także uniwersalny element wyposażenia salonu, pokoju młodzieżowego i dziecięcego. Dzięki niej zyskamy sporo miejsca nie tylko na ubrania, ale też poskromimy chaos panujący w pomieszczeniu. Szafa może być utrzymana w stonowanych kolorach, a także zachwycać oryginalną barwą lub drewnianym wykończeniem.
Klasyczna szafa dwudrzwiowa to uniwersalny mebel, który pasuje do pomieszczeń pełniących różne funkcje. W sypialni pomieści wszystkie ubrania i akcesoria, a często także pościel czy koce. Szafa do przedpokoju posłuży jako miejsce na kurtki, płaszcze i sprzęt sportowy. W salonie natomiast zapewni dodatkowe miejsce do przechowywania.
Aby zyskać większe pole do manewru, warto wybrać szafę trzydrzwiową. Za jednym skrzydłem znajdziemy pojemne półki, a pozostałe dwa będą skrywały ubrania na wieszakach. Zaletą niektórych modeli są wewnętrzne szuflady, idealne na bieliznę, skarpetki, paski i akcesoria. Aby w szafie zmieścić jeszcze więcej ubrań, wybierzmy model czterodrzwiowy. Harmonijkowe drzwi umożliwiają dostęp do wszystkich półek jednocześnie, a system cichego domykania zda egzamin w przytulnej sypialni, w której najważniejsze są cisza i spokój.
Niższe modele sprawdzają się w roli szaf do pokoju dziecięcego. Przedszkolaki i starsze dzieci mogą swobodnie z nich korzystać, dosięgając do większości szuflad, półek i drążków. Szafa dziecięca może być utrzymana w stonowanych barwach lub wyróżniać się kontrastowymi akcentami kolorystycznymi.
Szafa narożna pomaga optymalnie zagospodarować kąt pokoju, w którym nie zmieści się na przykład szeroki model trzydrzwiowy. Jest pojemna i może być wyposażona zarówno w drążek na wieszaki, jak i w standardowe półki.
To idealna szafa do sypialni, w której nie mamy do dyspozycji zbyt wiele miejsca i chcemy jak najlepiej je wykorzystać. Zestawiając model narożny z półkami, szafkami i regałami, można stworzyć zabudowę o wysokiej funkcjonalności. Do szafy warto dopasować także nadstawkę, by zyskać dodatkową przestrzeń na rzadziej używane ubrania.
Wybierając szafę na ubrania, zwróćmy uwagę na detale, takie jak uchwyty, nóżki czy sposób wykończenia frontów. Możemy wybierać spośród modeli o wybarwieniu drewnianym, białym, szarym i czarnym lub zdecydować się na modną szafę w odcieniu zieleni, indygo, szafranu czy nude. Uchwyty szafek mogą być subtelnie ukryte lub stanowić kontrastowy element dekoracyjny. W VOX znajdziemy uchwyty o różnych kształtach i wykonane z różnych materiałów: stali, drewna, a nawet skóry.
Mebel może stać na ukrytych płozach czy niskich nóżkach z litego drewna lub stali. Szafa wolnostojąca na wysokich drewnianych nogach lub stelażu prezentuje się lekko i współgra z innymi elementami wyposażenia wnętrza. Taka konstrukcja dodatkowo ułatwia utrzymanie podłogi w czystości.
Jeśli w mieszkaniu nie ma garderoby, szafa w sypialni powinna pomieścić wszystkie nasze ubrania – często również te, których nie używamy w danym sezonie. Jak zyskać więcej miejsca do przechowywania zimowych płaszczy, kurtek i szalików, a także rzadziej używanych ubrań? Dobrym rozwiązaniem jest zakup nadstawki na szafę. Dzięki niej możemy powiększyć wybrany mebel o dodatkowe półki.
Wybierajmy modele dopasowane wielkością i stylistyką do szaf, które chcemy ustawić w sypialni. Dzięki temu produkt z nadstawką będzie tworzył spójną całość. Zabudowa pod sam sufit to sprawdzony sposób na zagospodarowanie niewielkiego pomieszczenia.
Ciekawym rozwiązaniem, które sprawdzi się w pokoju nastolatka, jest natomiast szafa cargo. Wewnątrz wysuwanego modułu znajduje się drążek na ubrania i półki. Po zewnętrznej stronie znajdziemy dodatkowe wieszaki, na których możemy powiesić sprzęt sportowy, ubrania czy ozdoby, a także schowek na gazety, akcesoria oraz inne podręczne przedmioty.