Infratop

Podbitka dachowa Infratop to praktyczny i bezproblemowy w codziennym użytkowaniu sposób wykończenia dachu. Podbitka Infratop z PVC to wygodna
i ekonomiczna alternatywa dla dotychczas stosowanych drewnianych i metalowych podsufitek. Nie wymaga konserwacji, szybki i łatwy montaż, odporna
na zmienne warunki klimatyczne i korozję biologiczną. Dzięki zastosowaniu perforacji w panelach zadbaliśmy również o odpowiednią wentylację i ochronę
dachu. Idealnie dobrana kolorystyka umożliwia dopasowanie do najczęściej stosowanych elementów stolarki otworowej. Gwarancja użytkowania na 30 lat.

Podbitka dachowa

Podbitka Infratop wykonana z PVC to praktyczny materiał, służący do wykończenia dachów. Sprawdza się także jako podsufitka w przypadku wiat garażowych, altan i tarasów. Panele są łatwe w montażu, wytrzymałe i nie wymagają konserwacji, co pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Stanowią nowoczesną, nieobciążającą konstrukcji alternatywę dla metalowej lub drewnianej podbitki dachowej. Dzięki eleganckiemu wykończeniu, zwiększają walory estetyczne domu. System Infratop zapewnia właściwą wentylację budynku i pozwala na zamontowanie oświetlenia.

Podbitka dachowa z PVC – estetyczne wykończenie dachu

Przemyślana gama kolorystyczna to niekwestionowana zaleta podsufitki z PCV. Do wyboru mamy podbitkę z kolekcji Unicolor (białą, brązową lub grafitową) oraz podbitkę z kolekcji Nature w kilku popularnych odcieniach drewna (orzech, złoty dąb i dąb winchester). Podsufitki Infratop doskonale komponują się z najczęściej stosowanymi elementami stolarki okiennej i drzwiowej.

Półmatowa powierzchnia oraz subtelny rysunek słojów na panelach z kolekcji Nature sprawiają, że produkt wygląda jak drewniana podbitka dachowa. Biała podbitka z kolekcji Unicolor idealnie pasuje natomiast do jasnej elewacji i białych ram okiennych. Wybierając system Infratop, zyskujemy eleganckie wykończenie przy zachowaniu wysokiej funkcjonalności.

Właściwości podbitki dachowej Infratop

Podbitka dachowa z PVC jest ceniona ze względu na swój praktyczny charakter. Panele cechują się wysoką wytrzymałością – bardzo dobrze znoszą zmienne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg, wiatr czy słońce. Wykazują odporność na uderzenia mechaniczne oraz korozję biologiczną wywoływaną przez glony, grzyby i bakterie. Podsufitki Infratop, w przeciwieństwie do naturalnego drewna, nie wymagają okresowej konserwacji. Są także lekkie, co ułatwia samodzielny montaż i nie powoduje obciążania konstrukcji dachu.

Wykończenie dachu za pomocą podbitki pozwala na ukrycie elementów instalacji, na przykład okablowania. Przedłuża także trwałość krokwi oraz innych elementów konstrukcyjnych dachu. Można zdecydować się na montaż oświetlenia w podbitce, tak aby zapewnić domownikom bezpieczeństwo, doświetlić taras, a także podkreślić piękno elewacji i najbliższego otoczenia budynku.

Dzięki zastosowaniu systemu click oraz zachowaniu odpowiedniej sztywności paneli, montaż podbitki do krokwi jest bardzo prosty. Aby poznać szczegóły dotyczące montażu, wystarczy sprawdzić instrukcję i filmy instruktażowe. Przedstawiono w nich zalecaną technikę mocowania krok po kroku.

Podbitka dachowa PVC z wentylacją – dlaczego warto ją wybrać?

W ofercie marki VOX znajdują się trzy rodzaje paneli: bez wentylacji, z perforacją widoczną na panelu oraz perforacją ukrytą. Aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza w obrębie dachu, warto wybierać podbitki dachowe z otworami. Ich kształt dodatkowo uniemożliwia owadom przedostawanie się w okolice elementów konstrukcyjnych dachu. Podbitka stanowi skuteczną barierę, której nie pokonają osy, pszczoły i szerszenie.

Dobór konkretnego rozwiązania będzie zależał od indywidualnych preferencji estetycznych. Decydując się na podsufitkę z widoczną perforacją, zyskujemy ciekawą, zróżnicowaną strukturę – panele z otworami są montowane w zestawieniu z elementami bez perforacji. Wentylacja ukryta wymaga natomiast zastosowania paneli tylko jednego rodzaju. Otwory umożliwiające przepływ powietrza są wbudowane w konstrukcję podbitki dachowej i nie wpływają na jej wygląd.

Infolinia sklepu internetowego (67) 253 94 94 (8:00 - 16:00)