cena:

Podłogi drewniane

Naturalne podłogi z niepowtarzalnym rysunkiem słojów i nieregularnych sęków opowiadają niezwykłą historię. Dzięki swojej wytrzymałości mogą towarzyszyć kolejnym pokoleniom, zamieszkującym dane cztery kąty. Wprowadzają wraz ze sobą przytulność i nie ograniczają w zakresie doboru wyposażenia wnętrza.

Oprócz szlachetnego wyglądu, drewniane deski mają również wyjątkowe właściwości. W naturalny sposób oddychają, regulując poziom wilgotności w pomieszczeniu. Nie przyciągają przy tym kurzu, dlatego stanowią bezpieczne rozwiązanie do mieszkań alergików i dziecięcych pokojów. Co istotne, po licznych latach użytkowania można oddać je do recyklingu.

Drewniana podłoga może być lakierowana lub olejowana oraz połyskliwa bądź matowa. Wybierając konkretne wykończenie, decydujemy się na określony sposób pielęgnacji i renowacji parkietu. W asortymencie VOX znajdują się deski lite i trójwarstwowe o odmiennym charakterze. Dostępne są warianty jednolamelowe i trzylamelowe oraz takie z ponadczasowym wzorem w jodełkę. Modele występują w wielu wersjach kolorystycznych, co pozwala dopasować wymarzoną podłogę do każdej aranżacji.

Lakierowane i olejowane podłogi drewniane

Aby drewniany parkiet zachował nienaganny stan, należy go regularnie konserwować oraz od czasu do czasu cyklinować. Jeśli zdecydujemy się na lakierowaną podłogę, będziemy w stanie nadać jej unikalny charakter za pomocą wierzchniej warstwy. Deski mogą zostać pokryte matowym, półmatowym lub połyskliwym lakierem, a nawet takim z białą nutą, który ciekawie komponuje się z bielonym drewnem. Dzięki zabezpieczeniu lakierem parkiet pozostaje odporny na odbarwienia, zarysowania i wilgoć, a jego kolor jest podkreślony. To, jak często trzeba lakierować drewnianą podłogę, zależy głównie od stopnia intensywności jej eksploatacji.

Nieco inaczej konserwuje się olejowane deski. W przeciwieństwie do lakieru, który pozostaje na powierzchni posadzki, olej wnika w jej strukturę. Zapewnia impregnację drewna oraz ochronę przed grzybami i innymi niekorzystnymi czynnikami. Przy okazji sprawia, że usłojenie podłogi staje się wyraźniejsze, a jej odcień pełniejszy i bardziej szlachetny. Warto jednak pamiętać, że olej wyciera się kilkakrotnie szybciej niż lakier. Na olejowane deski drewniane należy więc częściej nakładać świeżą warstwę ochronną.

Lite i trójwarstwowe deski na podłogę

Kładzione na podłogę deski mogą być wykonane z litego drewna lub posiadać trójwarstwową strukturę. Pierwsze z nich zbudowane są z pojedynczych kawałków drewna i kojarzą się z rzemieślniczym rękodziełem. W związku z tym wnoszą do wnętrza niepowtarzalny urok i przywodzą na myśl tradycyjny parkiet. Lite panele drewniane występują nie tylko w naturalnych odcieniach – mogą być również barwione lub postarzane. Wszystkie charakteryzują się ponadprzeciętną trwałością.

Oferta VOX obejmuje także deski na podłogę o unikalnej, potrójnej strukturze. Warstwowy układ lepiej redukuje obkurczanie i puchnięcie drewna pod wpływem wilgoci. Takie deski wyróżniają się również zwiększoną stabilnością oraz wzmocnioną odpornością na odkształcenia. Dzięki temu, że dobrze przewodzą ciepło, mogą być wykorzystywane wraz z ogrzewaniem podłogowym.

Dębowe, jesionowe – jakie drewniane deski podłogowe wybrać?

Ze względu trwałość i wytrzymałość, do produkcji naturalnych posadzek szczególnie często wykorzystuje się dębowe i jesionowe drewno. Ich łagodne, miodowe odcienie świetnie zdają egzamin we wszystkich wnętrzach, w których króluje rodzinne ciepło i intymny nastrój. Do salonu czy sypialni możemy zaprosić również podbarwiane deski podłogowe w kolorze kości słoniowej, karmelu, cynamonu, nugatu, a nawet kawy. W sprzedaży dostępne są także parkiety w odcieniach niebieskim, himalajskim i lodowym. Wyjątkowo dobrze sprawdzają się one w nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach.

Najlepszą wskazówką podczas wyboru drewnianej podłogi jest własny gust. Zarówno jesionowe, jak i dębowe deski podłogowe cechują się bowiem wysoką jakością. Najważniejsze, aby posadzka pasowała do ścian i mebli oraz pomagała budować nastrój, na jakim nam zależy. Uniwersalnym rozwiązaniem będzie parkiet w jasnym odcieniu, który współgra z wyposażeniem wnętrza w każdym stylu. Dodatkową zaletą takiej podłogi jest fakt, że wszelkie zarysowania są na niej mniej widoczne.

Jeśli chcemy, aby autentyczny charakter drewna odgrywał istotna rolę w aranżacji, możemy wybrać deski z widocznymi sękami oraz śladami po pile i szczotce. Dostępne są również posadzki, w których duże słoje i pęknięcia zostały wypełnione ciemną substancją dla uwypuklenia naturalnego efektu.

Infolinia sklepu internetowego (67) 253 94 94 (8:00 - 16:00)