s94/g35/w142 cm
s105/g45/w201.5 cm
s53.5/g45/w201.5 cm
s148.5/g38/w185 cm
s112/g38/w148.5 cm
s50.5/g40/w207.5 cm
s101/g40/w207.5 cm
s36.5/g30/w182.5 cm
od s67/w22 cm
s88/g56.5/w210 cm
s88/g57/w210 cm
s168/g40.5/w206 cm
s92/g40.5/w206 cm
s91/g45/w190 cm
s53.5/g45/w201.5 cm

Bookcases and glass cases

Regały i witryny to meble o wszechstronnym zastosowaniu, na których możemy trzymać najróżniejsze przedmioty – wyeksponowane na otwartych półkach lub zamknięte w środku szafek z drzwiczkami. Uniwersalny charakter tych mebli sprawia, że możemy je ustawić w zasadzie w każdym pomieszczeniu, w którym chcemy wykreować dodatkową przestrzeń do przechowywania. Najczęściej stanowi on jednak element wyposażenia pokojów dziennych oraz domowych gabinetów służących za biuro do pracy.

Klasyczne regały: otwarte i zamknięte

Szukając idealnego regału do salonu, powinniśmy zastanowić się przede wszystkim nad jedną kwestią – czy zależy nam na zamykanych drzwiczkach, czy też wystarczą nam same półki.

Otwarte konstrukcje umożliwiają wyeksponowanie przechowywanych rzeczy w taki sposób, by były doskonale widoczne i stanowiły stały element wystroju. Regały z szufladami czy szafkami pozwalają natomiast na ukrycie pewnych przedmiotów przed wzrokiem domowników i odwiedzających nas gości. To praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu pomieszczenie na straci na estetyce z powodu przedmiotów użytkowych będących na widoku i zaburzających tym samym dekoracyjny charakter aranżacji.

Regały z otwartymi półkami staną się bardziej funkcjonalne, gdy wyposażymy je w ozdobne pudełka i koszyki do przechowywania. Te drobne elementy pomieszczą sporo drobiazgów i ułatwią utrzymanie porządku w salonie. Nawet jeśli w ich środku schowamy sporo rzeczy, będą zupełnie niewidoczne podczas użytkowania pomieszczenia na co dzień. A jeśli dobierzemy kształt, kolor i wzór pudełka do pozostałych elementów aranżacji pomieszczenia, przysłużą się jego estetyce i pomogą w stworzeniu spójnego efektu wizualnego.

Regały do salonu występują w wersji z nóżkami lub bez nich. Ten pierwszy wariant dodaje aranżacji lekkości i sprzyja optycznemu powiększeniu pomieszczenia. Nóżki umożliwiają też wygodne posprzątanie pod regałem, gdyż możemy wjechać pod spód odkurzaczem czy mopem. Regały bez nóżek wyglądają zaś nieco masywniej, ale wciąż elegancko. Meble stojące bezpośrednio na posadzce doskonale sprawdzą się w przestronnych salonach, których nie przytłoczą. Dzięki temu, że przylegają do podłogi, nietrudno o stworzenie niebanalnej aranżacji.

Nietuzinkowe regały na książki

Kupując regał do salonu, możemy wybierać pomiędzy tymi o klasycznych oraz bardziej nietypowych kształtach. Te drugie sprawdzą się wtedy, gdy mebel ma spełniać nie tylko praktyczną, ale przede wszystkim estetyczną funkcję. W takiej sytuacji niecodzienny kształt będzie skupiać na sobie uwagę od razu po przekroczeniu progu pomieszczenia. Dzięki temu regał urośnie do rangi pełnoprawnej dekoracji i nada wnętrzu nowoczesny charakter.

Wśród regałów o oryginalnych kształtach na uwagę zasługują chociażby te kształtem przypominające drabinę. Mogą ciekawie wyglądać wypełnione książkami bądź w roli kwietnika, gdy będą się z nich zwieszać bujne kaskady zielonych liści. Warto również przyjrzeć się regałom do salonu składającym się z kilku prostokątnych półek połączonych w fantazyjny sposób. Na takiej geometrycznej konstrukcji możemy ustawić różne elementy dekoracyjne, tworząc artystyczną, przyciągającą wzrok aranżację.

Eleganckie witryny do salonu

Szklana witryna to świetny sposób na wyeksponowanie drobnych dekoracji, takich jak świeczniki, doniczki z roślinami czy ozdobne naczynia. Doskonale sprawdzi się także w roli kredensu, czyli do przechowywania zastawy stołowej, na którą nie mamy miejsca w części kuchennej. Możemy również zorganizować w środku domowy minibarek, umieszczając tam butelki z trunkami i kieliszki do ich degustacji.

Szklane fronty zapewniają widoczność trzymanych w środku przedmiotów, a jednocześnie izolują je od unoszących się w powietrzu drobinek kurzu. Dzięki temu produkty znajdujące wewnątrz witryny są mniej narażone na zabrudzenie i nie trzeba ich odkurzać tak często, jak w przypadku bibelotów stojących na otwartych półkach.

Online store helpline +48 61 81 51 783 (8:00 - 16:00)